16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Genç sanatçılar sergide
20 Haziran 2012 Çarşamba 10:08

Genç sanatçılar sergide

Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2012 açılışı ve ödül töreni yapıldı

 

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi tarafından düzenlenen “Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2012” sergisinin açılışı ve ödül töreni gerçekleştirildi. Atatürk Kültür Merkezi’nde açılan sergi, 28 Haziran’a kadar mesai saatleri içerisinde gezilebilecek.

 

Ödül alan isimler belirlendi

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, yarışmada Ahmet Erman Karagöz “Kentleşme”, İpek Denizli Karagöz “Trafik”  ve Mehmet Sariler “Özgürlüğü Arayan Yüzler I” adlı eseri ile başarı ödülü aldı. Mansiyon ödülü ise “Yüzleşme” adlı eser ile Özan Beyzade’ye verildi.

 

“Amaç teşvik ve cesaretlendirmek”

Kültür Dairesi Müdürü Nurcan Namsoy, serginin açılışında yaptığı konuşmada, amaçlarının sanat anlayışı ve eğitim farkı gözetmeksizin, 35 yaş altı her KKTC yurttaşına, kendini resimleri ile ifade etme olanağı sağlamak ve bu yönde teşvik edip cesaretlendirmek olduğunu söyledi.

 

“Sanata daha fazla kaynak ayırılmalı”

Açılışa katılan Maliye Bakanı Ersin Tatar, dünyanın uyguladığı haksız ambargolara rağmen Kıbrıs Türkü’nün çok değerli sanat insanları yetiştirdiğini belirtti. Sanata daha fazla kaynak ayrılması gerektiğini de ifade eden Tatar, şirketlerin bu tarz etkinliklere katkı sağlaması gerektiğini kaydetti.

 

Açılışla birlikte ödüller verildi

Konuşmaların ardından yarışmada ödüle layık görülenlere ödülleri takdim edildi ve serginin açılışı gerçekleştirildi. Serginin açılışını Maliye Bakanı Ersin Tatar ve Kültür Dairesi Müdürü Nurcan Namsoy birlikte gerçekleştirdi. Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2012 çerçevesinde düzenlenen sergide, 8 sanatçının 26 eseri yer alıyor.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ