15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geleceğin sinemacıları aranıyor
25 Nisan 2011 Pazartesi 12:41

Geleceğin sinemacıları aranıyor

GAÜ Liselerarası Kısa Film Yarışması’nın sonuçları açıklanıyor

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen GAÜ Liselerarası Kısa Film Yarışması’nın sonuçları açıklanıyor.

 

GAÜ’nün yükseköğretimde 25. yılına girdiği dönemde eğitime başlayan İngiltere Yerleşkesi Canterbury Kampüs’te tam burslu eğitim ödülünün birinci gelecek eserin yönetmenine verileceği 5. GAÜ Liselerarası Kısa Film Yarışmasında bu yıl 50 eser jüri tarafından değerlendirildi.

 

 

50 eser yarıştı

 

GAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alpay Ataol, öğretim görevlileri Doç. Dr. Neriman Saygılı ve Tutku Akter, GAÜ Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim görevlisi Hikmet Uluçam ile Eralp Adanır ve Cemal Yıldırım’dan oluşan jüri belgesel ve drama içerikli 50 eser arasından dereceye girenleri ve büyük ödülün sahibini açıklayacak.

 

 

5 yıldır düzenleniyor

 

Bu yıl 5.’sini gerçekleştirilen GAU Liselerarası Kısa Film Yarışması, ile ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada geleceğin yönetmenleri ve sinemacılarını keşfetmek, sinemaya ilgi duyan gençleri teşvik etmek ve görsel sanatların gelişimine katkı sağlamak amacıyla kısa film yarışmasının 5 yıldır düzenlendiği belirtildi.

 

 

Ülke tanıtımına katkı sağlıyor

 

KKTC ve Türkiye başta olmak üzere diğer ülkelerden de önemli eserlerin 5 yıldır yarışmaya katıldığına dikkat çekilen açıklamada bu yıl beşincisi gerçekleşen Liselerarası Kısa Film Yarışması’nın genç sinemacıları keşfetme ve teşvik etme yanında ülke tanıtımına da önemli katkılar yaptığı vurgulandı.

 

GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Karmi Kampus Millenium Kompleks Senato Kongre Merkezinde düzenlenecek ödül töreninde dereceye giren ve büyük ödülü kazanan eserler açıklanacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ