22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geleceğin mühendisleri, KKTCellde
06 Mayıs 2011 Cuma 11:03

Geleceğin mühendisleri, KKTCell'de

"Öğrencilerimizin teknik bilgilerini artırmakla kalmamış, DAÜ ve KKTCELL arasında teknoloji geliştirme işbirliği yapılabilmesi için gerekli temasları yapma şansı bulmamız da, bizi ayrıca sevindirmiştir."

'Bilişim Haftası' nedeniyle Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Bilgisayar Mühendisliği'nden kalabalık bir öğrenci grubu Kuzey Kıbrıs Turkcell'i ziyaret etti, iki kurum arasında "teknoloji işbirliği"nin de ilk adımı atıldı.
Kuzey Kıbrıs Turkcell'de gerçekleştiren teknik geziye, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Asistan Prof. Dr. Cem Ergün yönetiminde, 80 kişilik bir ekip katıldı.
Teknik gezi sırasında Kuzey Kıbrıs Turkcell İnsan Kaynakları Uzmanı Fatma Zorlu Çelebi, Alt yapı yönetimi Kurumsal Altyapı Birim yöneticisi Behzat Beysun, Servis Geliştirme ve Operasyon Bölüm Müdürü Alp Ağcataş, Radyo ve Transport Birim Yöneticisi Yankı Çobanoğlu tarafından öğrencilere bilgi verildi, soruları yanıtlandı.
“Hücre Planlama ve Operasyon”,  “Transport Network”,  “Temel Şebeke”,  “Ücretlendirme Sistemi (Post Paid, Pre Paid)”, “Şebeke Kontrol ve Destek Merkezi” hakkında bilgi alan geleceğin bilgisayar mühendisleri, Kuzey Kıbrıs Turkcell'deki teknolojik altyapı ve sistemlerden son derece etkilendi.


‘Yol gösterici oldu’

Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Asistan Prof. Dr. Cem Ergün, DAÜ Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerine, KKTCELL teknik ekip yöneticileri ve insan kaynakları birimi tarafından sağlanan bu yerinde inceleme gezisinin, ilerde edinecekleri kariyerlerinde yol gösterici içerikte olduğunu söyledi.
Ergün, "Yapılan bu gezi öğrencilerimizin teknik bilgilerini artırmakla kalmamış,

mezun olduktan sonra iş başvurularının nasıl yapılması gerektiği konusunda da

aydınlatıcı bilgiler içersinde buradan ayrılmalarını sağlamıştır" diye konuştu.
KKTCELL bünyesinde staj yapmak ya da çalışmak isteyen öğrencilere önemli bilgiler verildiğini anlatan Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Müdürü Prof. Dr. Cem Ergün, DAÜ ve KKTCELL arasında teknoloji geliştirme işbirliği yapılabilmesi için gerekli temasları yapma şansı da buldukları için son derece mutlu olduklarının altını çizdi.
Prof. Dr. Ergün, sözlerini şöyle tamamladı:
"Bundan sonraki işbirliği ve temaslarımız, artarak sürecektir. KKTCELL bünyesindeki, yönetici ve teknik kadroda DAÜ’den mezun mühendislerimizi de görmek, öğrencilerimiz için ayrıca bir motivasyon olmuştur."

Öğrenciler Ne Dedi

Derya Çalış (Bilgisayar Mühendisliği / 3. Sınıf)
"Okul olarak yaptığımız faydalı bir gezi oldu. Kuzey Kıbrıs Turkcell yetkililerinin bize verdiği bilgiler ve sunumlar çok bilgilendiriciydi. Buradaki çalışma ortamını çok sıcak buldum, konu ile ilgili yöneticiler olsun çalışanlar olsun çok yardımsever. Staj ile ilgili bilgiler aldım. Teknolojiyi çok iyi takip ediyorlar. Eğlenceli ve güzel bir gün geçirdim."
 

Elif Akkaya (Bilgisayar Mühendisliği / 3. Sınıf)
"Kuzey Kıbrıs Turkcell'e yaptığımız bu ziyarette teknolojik gelişmeler ile ilgili bilgiler aldık. Mobil teknolojiler, altyapı ve servis geliştirmeler ile ilgili herhangi bir bilgim açıkça yoktu. Bu gezi ile mobil iletişim ile ilgili çok yararlı bilgiler edindim. Kuzey Kıbrıs Turkcell'e ve bizi çok iyi ağırlayan yetkililere çok teşekkür ederim."

Şehrazan Köran (Bilgisayar Mühendisliği / 4. Sınıf)
"Burada edindiğim bilgilerle yaz döneminde stajımı Kuzey Kıbrıs Turkcell'de yapmak istiyorum. Bunun için gerekli başvuru bilgilerini aldım. KKTCELL'de kendimi geliştireceğime inanıyorum. Hangi bölümlerde staj yapıp  ne konularda kendimi geliştirebileceğimi öğrendim. Tekrardan teşekkürler."

Kudret Tülü (Bilgisayar Mühendisliği / 3. Sınıf)
"Ziyaretimizi çok verimli buldum. Şu anda okuduğum bölümün pratik uygulamaları ile ilgili çok şey öğrendim. KKTCELL'in çalışma ortamını çok sıcak buldum. Bu yönden de KKTCELL'de çalışmak istiyorum. Kuzey Kıbrıs Turkcell çok büyük firma. Ziyaretten çok memnun kaldım."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ