10 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Geleceğimizi Şimdiden Yaratalım”
11 Nisan 2011 Pazartesi 15:51

“Geleceğimizi Şimdiden Yaratalım”

Gençlik Dairesi'nin başlattığı seminerler dizisi devam ediyor

Gençlik Dairesinin “Geleceğimizi Şimdiden Yaratalım” adı altında başlattığı seminerler dizisi dün akşam Güzelyurt Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşerek devam etti.

 

Semineri Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ile Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu da katılarak izledi.

 

Güzelyurt’ta bulunan gençler seminere büyük ilgi gösterirken, Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel, gençlere bağımlılık konusunu aktardı.

 

Seminerin başında kısa konuşma yapan Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, “Geleceğimizi Şimdiden Yaratalım” projesini sosyal hizmet uzmanı ve psikologlarla köy bölgelerinde başlattıklarını belirterek, bağımlılık, Gençlik sorunları, ailelerle gençler arasındaki çatışmalar gibi sorunlarla ilgili gençlere seminerler verildiğini söyledi.

 

Eroğlu: Tüm gençliğe ulaşmak istiyoruz

 

Hedeflerinin ülkedeki tüm gençlere ulaşmak olduğunu vurgulayan Eroğlu, belirli periyotlarla seminerlerin devam ettiğini her periyotta farklı bir bölgede seminer verildiğini dile getirdi.

 

Gençliğe daha faydalı hizmet amacında 4. Gençlik Kurultayının da gerçekleştirildiğini anımsatan Eroğlu, çalışmaların devam ettiğini ve oradan çıkacak olan sonuçların da kitapcık haline getirilerek, dağıtılacağını ve uygulamaya konulacağını söyledi.

 

Dürüst: Gelecek gençlerde

 

Seminerde konuşan Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’te, “Geleceğimizi Şimdiden Yaratalım” seminerinin ismi amacına değinerek, geleceğin gençlerde olduğunu ve onların doğru yetişmesinin en büyük erdem olduğunu vurguladı.

 

Dürüst, Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu ve ekibinin çalışmalarını yürekten kutladığını belirterek, yeniden Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığına gelmesiyle birlikte Gençlik Dairesine ve çalışmaalarına destek vereceğini ve sivil toplum örgütleriylede istişare halinde çalışmaların süreceğini söyledi. 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ