18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geçmişte böyle miydi?
13 Şubat 2012 Pazartesi 10:18

'Geçmişte böyle miydi?'

Sevgililer Günü'ne birkaç gün kala satışlar niye yerinde sayıyor? İşte esnafın Haberdar’a aktardıkları:

Rana SARRO

 

Sevgililer gününden kar sağlamayı düşünen esnaf, bu yıl da umduğunu bulamadı. 14 Şubat dolayısıyla günler öncesinden stoklarını tamamlayıp, piyasanın hareketleneceği ümidi taşıyan esnaf, satışların beklenenin altında kaldığını kaydederek, düzenlenen kampanyaların fayda sağlamadığını vurguladı.

 

 

Alım gücü düştü

 

Esnaf, sevgililer gününe birkaç gün kala satışların halen yerinde saymasını, alım gücündeki  düşüşe bağladı.

 

 

İşte esnafın Haberdar’a aktardıkları

 

Özlem Şen: Durgunluk var

 

“Bu yılki sevgililer gününde satışlarımız zayıf gidiyor. Sevgililer günü dolayısıyla birçok esnaf gibi biz de fiyatlarımıza indirim yaptık. Kampanyalarla yapılan indirimler tabi ki halkın dikkatini çekiyor. Canlılık olması için indirime gittik ancak yine de satışlarımıza yansımadı. Geçmişte sevgililer gününe ilgi çok daha fazlaydı. Bu yıl satışlarımızda durgunluk var.”             

 

 

Bilgin Çevik: Alım gücü düştü

 

“Satışlarımız beklediğimiz kadar olmasa da diğer günlere nazaran biraz daha iyi. Hareketlilik var. Son gün daha iyi olacak diye umuyorum. Sevgililer gününe verilen değer düşmedi. Sevgiliye verilen değer yine aynı. Ancak ekonomik durumdan dolayı, insanların alım gücü düşüşe uğradı.”  

 

 

Naide Özel: Hareketlenme yok

 

“Sevgililer gününe bir kaç gün kaldı ancak satışlarımızda çoğalma yok. Piyasanın durumu malum bir hareketlenme göremiyorum. Geçmişte böyle miydi? Herkes günler öncesinden sipariş verirdi. Sevgililer Günü dolayısıyla satılacak ümidiyle dükkanımıza mal aldık ancak alan yok.”

 

 

Kubilay Şen: Son gün canlılık artabilir

 

“Sevgililer Günü için beklenen canlılık şuana kadar yok. İnsanların alım gücü herhalde düştüğü için halk genel ihtiyaçları dışında bu tür lükslere girmiyor. Bugün son gün canlılığın artacağına inanıyorum. Sevgililer gününe verilen değerin azaldığını düşünmüyorum. Halkın lüksten çok acil ihtiyaçlarını karşılamaya baktığını düşünüyorum. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ