10 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gece Hoşgörü’nün!
15 Nisan 2011 Cuma 13:51

Gece Hoşgörü’nün!

Siyasilerden ve gazetecilerden oluşan grup unutulmaz bir konser verdi!

Devrim EYYUBİ

 

Müzikseverler dün akşam YDÜ’de unutulmaz bir gece yaşadı.Siyaset dünyasının tanınmış simaları Serdar Denktaş, Teberrüken Uluçay, Sunat Atun, Nazım Beratlı ve Gazeteci Cenk Mutluyakalı’dan oluşan “Hoşgörü Grubu” inşası gündemde olan “Kadın Konuk Evi” yararına unutulmaz bir konser verdi.Gecenin sunuculuğunu Gazeteci Aysu Basri yaparken, ilk olarak sahneyi Müzisyen Mustafa Tozakı ve CTPMilletvekili Dr Arif Albayrak aldı. Albayrak, Tozakı’nın gitarı eşliğinde bir birinden güzel şiirlerini geceye katılanlar için okudu. Daha sonra sahneye çıkan “Hoşgörü Grubu” Kıbrıs ezgilerinin yanında Türk Popunun önemli eserlerini müzikseverler için seslendirdi. Grubun solistliğini de yapan Serdar Denktaş’a şarkılarda genç seslerden Dilara da eşlik etti. Gecenin önemli süprizlerinden bir de Gazeteci Cenk Mutluyakalı ile Serdar Denktaş’ın eşi Müge Denktaş’ın yaptığı düetti. Gecenin en dikkat çekici ve üzüntü veren olayı ise bu anlamlı geceye vatandaşların gereken ilgiyi gösrermemesiydi.Gecede, Sosyal Riskleri Önleme Vakfı adına Gazeteci Selda İçer, Yurtsever Kadınlar Birliği Başkanı Hatice Düzgün, KKTC Türkcell adına Dağhan Fellahoğlu ve Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları, Serdar Denktaş ve Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş birer konuşma yaptı. Bulutoğluları konuşmasında, inşa edilecek Kadın Konuk Evi’nin arsasını belediye olarak kendilerinin vereceklerini açıkladı. Bulutoğluları verilecek arsanın yerinin Lefkoşa’daki SOS Çocuk Köyü civarında olduğunu belirtti.

 

Denktaş: İlgisizlik bizi üzdü

Gecede konuşan grup üyesi Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, halkın ilgisizliğinden yakındı. Denktaş, “biz bu gece salondaki basamakların dolacağını bile hesaplarken vatandaşımızın ilgi göstermemesi bizi üzdü” dedi.

 

Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş ise, bu tüğr bir merkezin ülkemizdeki gerekliliğine dikkat çekerek, bu işe katkı koyan herkesi yürekten kutladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ