17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Geç bile kalındı!”
08 Nisan 2012 Pazar 10:15

“Geç bile kalındı!”

Mağusalılar Kapalı Maraş’ın açılması konusunda kararını verdi:

Ayşe BULUT

BM Genel Sekreter Ban’ın 19 Nisan’da açıklayacağı kararın çoklu konferansa çağırmama yönünde olması durumunda kapalı bölge Maraş’ın KKTC kontrolünde yerleşime açılacağı söylemleriyle ilgili Haberdar Gazetesi’ne konuşan Lefkoşa, Güzelyurt ve Karpaz’lı vatandaşlar “Maraş’ın Kapalı kalması hata derken” kilit bölge Mağusa’da yaşayan vatandaşlar da Maraş’ın açılması taraftarı olduklarını dile getirdi.  

 

Kapalı Maraş’ın açılmasının özelde Mağusa’ya genelde de KKTC’ye büyük katkı sağlayacağını, büyük bir devrim olacağını belirten vatandaşlar “Maraş’ı hayalet kasaba olmaktan kurtarmak gerek. Geç bile kalındı” dedi.

 

Turizmin gelişip kalkınması noktasında da büyük rol oynayacağını düşünen Mağusalılar “Turizm büyür, işsizlik azalır, iş sahaları açılır bence çok iyi olur” yorumunu yaptı.

 

Fikri Top:

“Kapalı Maraş’ın açılması taraftarıyım. Kapalı Maraş’ın açılması Mağusa’ya ve genelde KKTC’ye büyük bir çağ atlatır. Yalnız KKTC’nin himayesinde açılması, işletmesinin kimin yapacağı önemli değil. Açılması KKTC için devrim olur. İnsan olmayan yerde ekonomi olmaz hayat olmaz. Bir an önce açılmasını bekliyoruz.”

 

Aylin Akdağ:

“Kapalı Maraş’ın açılması bölgenin canlanması demektir, ama bizim kontrolümüzde açılması taraftarıyım. Orasının hayalet kasaba olmaktan kurtarmak gerek, geç bile kalındı.”

 

Ferihan Gülen:

“Bence açılasın o güzellik hapsedilmesin, insanlara iş sahası olur, Mağusa Mağusa olur, ülke zenginleşir.”

 

Cihat Gedeş

“Açılsın, iş sahaları da beraberinde açılır. Ekonomiye iyi bir katkısı olur. İnsanlar işsizlikten hırsızlık yapıyor, intihar olayları çoğaldı. Ekonomi canlanır, insanlar yurt dışına kaçmaz, hayat daha güzel olur.”

 

Hüseyin Çavuş

“Kesinlikle açılmasını istiyorum. KKTC’de olan her şey turizm hakkında gelişmemiz, ekonomimiz açısından çok iyidir. Maraş konusu geç bile kalındı. Her halükarda bir alternatif lazım. Maraş’ın açılması bu alternatiflerin en güzelidir. Bir an önce açılmasını bekliyoruz.”

 

Gözde Türker:

“Maraş’ın açılmasını bende istiyorum. Yatırım için çok büyük katkı sağlar. Çok güzel bir bölge, ekonomimize doğru bir şekilde işletilirse çok yararlı olacağı kanaatindeyim. Turizm büyür, işsizlik azalır, iş sahaları açılır bence çok iyi olur.”

 

Ahmet Güngör:

“Maraş tabi ki açılasın, açılırsa ticaret alanımız genişler. Bunca yıl sahiplenmemiz çok geç bile kalmışız. Ülkemizde işsizlik çok, açılırsa işsizlik azalır, ekonomi canlanır, memleketimize turist akımı olur. Bir an önce açılması taraftarıyım.”

 

Zeynel Gökkaya:

“Maraş’ın açılması Mağusa esnafı ve ada için çok iyi olur. İş sahaları açılır istihdam olur, memlekete turist gelir, ülke ekonomisi canlanır, yabancı yatırımcılara verilirse daha iyi olur.”

 

Osman Uçar:

“Maraş kesinlikle açılsın, artısı eksisi önemli değil geç bile kalındı. Ben taksiciyim sabahtan beridir bir müşteriye gittim, iş yok. Açılırsa memleketimize bol bol turist gelir, işlerimiz düzelir kesinlikle açılsın.”

 

Mahmut Coşkun:

“Gazimağusa Yeni Taksiciler Birliği Başkanıyım, Terminal Ulaş Taksi’nin de başındayım. Mahmut Coşkun olarak Kapalı Maraş’ın Birleşmiş Milletler, Avrupa birliği, Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC’nin ortak katkı koyarak açılmasını acilen istiyoruz. Bu gidişatın kesinlikle bir çözüme bağlanmasını istiyoruz. Çünkü Mağusa’daki taksiciler, küçük esnaf, büyük esnaf şu anda oksijensiz. Maraş’ın açılmasıyla Mağusa ve KKTC olarak yeniden oksijen alacağız.”

 

Osman Çiçek

“Bizler de Kapalı Maraş’ın açılmasını istiyoruz. Maraş açılırsa her gün iş bulabilirim. Bir gün çalışıyor, üç gün çalışmıyorum. Açılırsa Memleket rahatlar. Çorluğumuza çocuğumuza da iş bulabiliriz. Belki adam gibi yaşar geçiniriz.”

 

Nihat Ramazanoğlu:

“Kapalı Maraş tabii ki açılmasını istiyorum. Kapalı Maraş açılıra ekonomiye ve turizme büyük katkısı olur. Kapalı Maraş’ın açılmasıyla işsizlik azalar istisnam çoğalır ama KKTC himayesinde bir an önce açılmasını istiyorum.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ