20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gazimağusa Çocuk Festivali başlıyor
17 Mayıs 2012 Perşembe 14:21

Gazimağusa Çocuk Festivali başlıyor

Festival, 21 Mayıs- 1 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek...

Gazimağusa Belediyesi ile Mağusa Kültür Derneği’nin bu yıl 20’ncisini düzenledikleri Gazimağusa Çocuk Festivali, 21 Mayıs- 1 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

Festival, 21 Mayıs Pazartesi günü  Glapsides Plajı’nda saat 17.30’da  açılış ve uçurtma şenliğiyle başlayacak.

 

23 Mayıs’ta,  festivalin ön etkinlikleri olan resim ve mektup yarışmalarının ödül töreni saat 19.00’da Venedik Sarayı’nda, sergileri ise saat 20.00’de Buğday Camii’nde yer alacak.

 

26 Mayıs’ta ise  Girne ve Karpaz’dan da okulların katılımıyla Mağusa Arena’da saat 20.00’de dans buluşması gerçekleşecek.

 

Festival kapsamında 31 Mayıs’ta  Arkın Palm Beach Hotel’de saat 20.00’de 20. Yıl Balosu yapılacak.

 

20. Gazimağusa Çocuk Festivali’nin finali 1 Haziran Dünya Çocuk Günü’nde yapılacak.  Namık Kemal Lisesi’nden başlayıp  Namık Kemal Meydanı’nda son bulacak kortej yürüyüşü saat 18.30’da başlayacak.

 

Festival, Namık Kemal Meydanı’ndaki gösterilerle sona erecek.

 

Festivalin 1 Haziran’daki karnaval yürüyüşüne Güney Kıbrıs’taki Baf’tan da bir grup çocuğun da katılması bekleniyor.

 

KAYALP

Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp ile Mağusa Kültür Derneği Başkanı Esen Beyköylü festival programını açıklamak üzere Gazimağusa Belediyesi’nde basın toplantısı düzenlediler.

 

Belediye Başkanı Oktay Kayalp, Gazimağusa  Çocuk Festivali’nin, ülkenin kurumsallaşmış en büyük çocuk organizasyonu, sanat kalitesi ve katılım itibarıyla da en büyük organizasyon olduğunu kaydetti.

 

Kayalp, festivalle çocukları eğlendirirken, aynı zamanda da okul dışında yeteneklerini açığa çıkarmada önemli olanaklar sağladıklarını söyledi.

 

Kayalp, düzenledikleri etkinliklerin, çocukların özgüvenlerini artırmasına da büyük katkı sağladığını belirtti.

 

Festivalin 20 yıldır  bir sivil toplum örgütü ile yerel yönetim işbirliğinde gerçekleştirildiğinin altını çizen Kayalp, böyle uzun süreli birlikteliğin başka bir örneği bulunmadığını kaydetti.

 

BEYKÖYLÜ

Mağusa Kültür Derneği Başkanı Esen Beyköylü de, 2012 yılının kendileri için özel bir yıl olduğunu, hem derneğin hem festivalin 20’nci yılını kutladıklarını kaydetti.

 

Dernek olarak sosyal sorumluluk projelerinde de yer aldıklarını kaydeden Beyköylü, festivali  20 yıldır Gazimağusa Belediyesi ile birlikte uyum içerisinde gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ