18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Gazeteciliği bırakırım!”
09 Mayıs 2013 Perşembe 10:05

“Gazeteciliği bırakırım!”

Tecrübeli gazeteci yazar Ali Tekman, meclis boykotuyla yeniden şekillenen UBP içindeki kaosu değerlendirerek iddialı konuştu…

Ali Tekman, meclisi boykot ederek pazarlık peşinde olan UBP’deki muhaliflerin partiden ayrılmasının söz konusu bile olamayacağını belirterek “eğer partiden ayrılırlarsa gazeteciliği bırakır, kalemimi kırarım. Bunu asla yapamazlar” dedi...

 

Muhaliflerin 1. kurultay sonrası tek derdinin ‘2. tur kurultay’ olduğunu, kazanacak adayın da arkasında olacaklarını söylediklerini hatırlatan Tekman, “Başbakan’ı sürekli sözlerini tutmamakla eleştiriyorlar. Kurultayda Küçük kazanırsa partiden ayrılırım bile dediler. Yenilen pehlivan güreşe doymaz” şeklinde konuştu...

 

Başbakanın genel sekreterliği muhalif kanada vermesi durumunda otoritesini kaybedeceğini, bunun kısa zamanda partiyi ‘muhaliflere teslim etmek’ anlamına geleceğine dikkat çeken Tekman, “ülke kurultay depremiyle zaten mahvoldu, bu artçıları da artık fazla” ded.

 

Vatan MEHMET

Tecrübeli gazeteci yazar Ali Tekman, meclis boykotuyla yeniden şekillenen UBP içindeki kaosu değerlendirerek iddialı konuştu.

Ali Tekman, meclisi boykot ederek pazarlık peşinde olan UBP’deki muhaliflerin partiden ayrılmasının söz konusu bile olamayacağını belirterek “eğer partiden ayrılırlarsa gazeteciliği bırakırım, bunu asla yapamazlar” dedi.

Ali Tekman, dün Ada TV’de Gözde Akben’in hazırladığı Günaydın Ada programına katılarak Ulusal Birlik Partisi (UBP) içinde muhalif kanadın meclis boykotu tehdidiyle süren kaosu değerlendirdi…

“Başbakan İrsen Küçük artık otoritesini koyacaksa koysun, muhaliflerde ne yapacaksa yapsın, zaten kurultay depremi yeterince ülkeyi sarstı, bu artçıları da artık çok fazla” şeklinde konuşan Ali Tekman, Başbakan Küçük’ün genel sekreterliği muhalif kanada vermesi durumunda otoritesini kaybedeceğini, bunun kısa zamanda partiyi muhaliflere teslim etmek anlamına geleceğine dikkat çekti.

 

“Muhalifler ayrılırsa gazeteciliği bırakırım”

Ali Tekman, UBP’de mental bir ayrılığın olduğunu ancak fiziksel bir bölünmenin söz konusu olamayacağını söyledi. 

Tekman, eğer muhalifler partiden ayrılırsa “gazeteciliği bırakırım, tek söz söylemem, yazmam” şeklinde de ekledi.

Parti içinde muhalif kanadın birinci kurultay sonrası tek derdinin ‘2. tur kurultay’ olduğunu, kazanacak adayın da arkasında olacaklarını sık sık söylediklerini hatırlatan Tekman şöyle konuştu;

“UBP’de mental bir ayrılık vardır. Bu doğrudur… Ama muhalifler yapamazlar, partiden ayrılamazlar, imkânı yoktur. Eğer muhalifler ayrılırlarsa gazeteciliği bırakırım. Tek söz söylemem, yazmam. UBP'den kaçanların durumu belli… Onlar fevkalade örgütlü bir partiye taliptirler.”

 

Tokel, hani partiden ayrılacaktı?

Tekman, UBP içinde muhaliflerin Başbakan Küçük’ü sözlerini tutmamakla eleştirdiğini, ancak muhaliflerinde 2. tur kurultay öncesi kazanacak adayın arkasında yer alacaklarını, yeter ki 2. turun yapılmasını ısrarla istediklerini hatırlattı.

“Bu kadarı da olmaz, yenilen pehlivan güreşe doymaz” diyen Tekman şöyle dedi;

“Devamlı Küçük’ü sözlerini tutmamakla eleştiriyorlar… Kendileri 2. tur kurultay yapılsın kazananın arkasında olacağız demişlerdi… Hani UBP'de muhalifler ne olursa olsun 2.kurultay olsun derdindeydiler… Sayın Türkay Tokel, Küçük 2. turda kazanırsa partiden ayrılacağını bile söyledi. Zaten kurultay süreci tüm safhalarıyla ülkede bir deprem kadar sarsıcı oldu. Bu artçıları da artık fazla… Yenilen pehlivan güreşe doymazmış da bu kadarı da olmaz!”

 

“Taçoy biatçı, âsi çocuk değil”

Tekman, “Taçoy'un siyasi ömrü Eroğlu'na biatla geçmiştir. Hiç -çok da hoşuna giden- partide asi çocuğum rolüne girmesin. Hâlâ eski egemenlere hizmetkârdır” dedi.

Geçtiğimiz haftalarda muhalif vekiller içinde başı çeken UBP Lefkoşa milletvekili Hasan Taçoy’un Yeni Akit Gazetesi’ne verdiği demeci değerlendiren Tekman, sözlerini inkâr eden Taçoy’un bir yandan da partideki eski egemenlere hizmetkâr olmayı sürdürdüğünü söyledi.

Taçoy’un Türkiye’deki iktidara şirin görünmek adına konuştuğuna dikkat çeken Tekman, “bir gazeteciye sözlerimin neden bu kısmını öne çıkardın denmez. Söylediysen ön plana çıkar, buna karışamazsın. Öyleyse konuşma, o sözleri söyleme…”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ