16 Kasım 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GAÜ’nün açılışı renk getirdi!
07 Ekim 2011 Cuma 12:14

GAÜ’nün açılışı renk getirdi!

Açılış töreni, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Girne şehir korteji ile sona erdi..

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 27. akademik yıl açılış törenleri Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüsü’nde düzenlenen törenlerin ardından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Girne şehir korteji ile sona erdi.

 

 

Yoğun ilgi gördü

 

Ramadan Cemil Meydanından başlayıp tarihi antik yat limanı sonrası Ataürk Büstüne Başkanlık Ofisi, Rektörlük, Dekanlıklar ve Okullar Grubu çelenklerinin konulması ile sona eren kortej Girne halkı ve turistlerden yoğun ilgi gördü.

 

Korteje GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar, Rektör Prof. Dr. Yıldırım Öner ile üst düzey üniversite yetkileri, akademik kadro ve öğrenciler katıldı.

 

 

Konuşmalar yapıldı

 

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve çelenklerin Atatürk büstüne konulmasının ardından GAÜ Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Öner ve Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Olgun Çiçek birer konuşma yaptı.

 

 

Girne’de kültür uygarlığı yaratıldı”

 

GAÜ 27. akademik yılının tüm GAÜ ailesi ve Girne’ye hayırlı olmasının dilendiği konuşmalarda GAÜ’nün 68 değişik ülkeden öğrencisi ve 24 farklı ülkeden bilim insanı ile Girne şehrinde bir kültür uygarlığı yarattığı vurgulandı.

 

 

Dünya üniversitesi oldu”

 

Konuşmalarda GAÜ’nün dünyaya yayılan kampüslerine Hong-Kong ve Türkiye kampüslerini ekleme süreciyle bir dünya üniversitesi olduğunun altı çizildi.

 

 

Konserler düzenlendi

 

Konuşmaların ardından sahne alan üniversite grupları ve folklor ekibi turistlerden ve Girne halkından yoğun ilgi görürken, kortej öğrencilerin GAÜ 27. yıl fenerlerinin gökyüzüne bırakması ile sona erdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ