23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GAÜ’den Erdenay geçti
11 Mayıs 2011 Çarşamba 11:00

GAÜ’den Erdenay geçti

Pepsi’nin katkıları ile ülkemize gelen Türkiye’nin ünlü basketbolcusu Harun Erdenay, basketbola ve spor hayatına dair her şeyi hayranları ile paylaştı.

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) tarafından düzenlenen 26. Akademik Yıl Bahar Şenlikleri çerçevesinde dün  Türkiye’nin ünlü basketbolcusu Harun Erdenay öğrenci ve spor camiası ile bir araya geldi.

Kıbrıs Türk sporu ve sporcusuna desteği ile Kıbrıs Türk sporunun gelişimine ve spor dünyasına damgasını vuran Pepsi sponsorluğunda eşi Gergena ile birlikte konuk olan ünlü basketbolcu Harun Erdenay, yine eşi ile birlikte öğrenci ve spor camiasına bir seminer verdi.

Eğitim ve Basketbol

GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Karmi Kampüs Millenium Kompleks Senato Kongre Salonu’nda saat 13.00’de başlayan seminerde öğrencilerin sorularını yanıtlayan Gergena – Harun Erdenay çifti, özellikle eğitim ve basketbolun birlikte yürütülüp yürütülmeyeceği sorusunu yanıtlarken zorlandı.

Kendisinin Boğaziçi Üniversitesi’ni yarıda bırakmak zorunda kaldığını, halbuki eşinin basketbolcu olduğu için üniversiteyi burslu okuduğunu ve hem okuyup, hem de basketbol oynadığı söyleyen Harun Erdenay, Türkiye’deki spor okullarının yetersiz olduğuna dikkat çekti.

Tecrübeli sporcularla değişime gidilebilineceğini sözlerine ekleyen Harun Erdenay, basketbol okullarının yeterlilikleri artıkça, basketbol ile eğitimin birlikte yürütebileceğini söyledi.

ABD Mağlubiyeti

Dünya Basketbol Şampiyonası’ndaki performanslarını da değerlendiren Harun Erdenay, Türkiye A Milli Basketbol Takımı’nın en zorlu rakibinin Sırbistan olduğunu ve onu da yendiklerine dikkat çekti. Ancak Amerika karşısında tecrübesizlikleri yanında yorgunlukları nedeniyle elendiklerini söyleyen Erdenay, başarı ve heyecan nedeniyle o gece hiç uyumadıklarını, karşılaşmada da yorgun düştüklerini ve bu nedenle kaybettiklerini sözlerine ekledi.

Türkiye’nin ünlü basketbolcusu Harun Erdenay, StreetBall turnuvasının açılış atışını da yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ