18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GAÜ’de şenlik var
10 Mayıs 2011 Salı 11:05

GAÜ’de şenlik var

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 2011 Bahar Şenlikleri dün başladı.

Bu yıl “My life, world, university” (Hayatım, dünyam ve üniversitem) teması altında 13 Mayıs’a kadar sürecek şenlik etkinliklerinde; sergi, film, konser, dans, tiyatro gösterileri, seminer, yetenek, ses ve güzellik yarışmaları gibi çeşitli aktiviteler yer alacak.

GAÜ Spectrum Kongre Merkezi’nde saat 10.00’da merhum öğrenci Özden Kutlar anısına saygı duruşuyla başlayan alan bahar şenliğinde; İstiklal Marşı okundu, GAÜ Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Öner ile öğrenciler adına Ahmet Kutluer açılış konuşması gerçekleştirdi, GAÜ öğrencisi Burak Sanlı illüzyon gösterisi sundu.

İnternet ve bilişim alanında yaptığı başarılı projelerle “Forbes” dergisine kapak olan GAÜ mezunu Arda Kutsal’ın söyleşisiyle devam eden etkinliklerde daha sonra GAÜ Lympic alanında kurulan standların açılışı gerçekleştirildi. Bugün saat 19.30’da Girne şehir merkezinde kortej yürüyüşüyle devam edecek şenliklerin ilk günü Ramadan Cemil Meydanı’nda PHI konseri yer alacak, GAÜ Milenyum Kompleks binasında ise sanatçı Özgün konser verecek.

Şenlikleri programı

GAÜ 2011 Bahar Şenlikleri kapsamında bugün saat 13.00’de Milenyum Senato Salonu’nda ünlü basketbolcu Harun Erdenay‘ın söyleşisi, 19.00’da Spectrum Kongre Merkez’inde “GAÜ Star Ses Yarışması”, yarın 14.00’te Milenyum Kompleks Kongre Merkezi’nde fotoğraf sanatçısı Tara Arsevem ile söyleşi, saat 15.00’te GAÜ Lympic alanında Kanal D ekranlarında yayınlanan “Geniş Aile” dizisi ekibiyle söyleşi, 12 Mayıs Perşembe saat 20.00’de Spectrum Kongre Merkezi’nde “GAÜ Güzellik Yarışması” yer alacak.

GAÜ 2011 Bahar Şenlikleri Türkiye’nin tanınmış sanatçılarından Zeynep Dizdar’ın Milenyum Kompleks Merkezi’nde saat 22.00’da vereceği konserle sona erecek.

Öner: Öğrencilere moral verecek

GAÜ Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Öner yaptığı konuşmada, bu yıl 26’ncısını gerçekleştirdikleri şenliğin öğrencileri Özden Kutlar’ın trafik kazasında yaşamını yitirmesi nedeniyle buruk başladığını belirterek, ailesiyle GAÜ ailesine başsağlığı diledi.

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirmekte oldukları bahar şenliğinin bu yıl 13 Mayıs tarihine dek süreceğini belirten rektör Öner, şenliğin final sınavları öncesi öğrencilere moral vereceğini söyledi.

 

“My life, world, university” teması altında gerçekleştirdikleri şenliğin birçok sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklere ev sahipliği yapacağını ifade eden Prof. Dr. Yıldırım Öner; bir dostluk, kardeşlik ve barış paylaşımı olan aktivitenin öğrencilere büyük kazanımlar sağlayacağını kaydetti.

Kutluer: 68 ülkeden gelen öğrencilerle kutlanacak

GAÜ Sosyal ve Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Turizm Bölümü öğrencisi Ahmet Kutluer de yaptığı konuşmada, arkadaşları Özden Kutlar’ı kaybetmenin üzüntüsü içinde olduklarını ifade ederek, onu her zaman hatırlayacaklarını söyledi.

Kutluer, GAÜ 2011 Bahar Şenlikleri’ni üniversitenin “çok kültürlü sıcak” ortamında 68 ülkeden gelen öğrencilerle birlikte kutlayacaklarını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ