21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GAÜ, yetenekleri arıyor !
03 Eylül 2011 Cumartesi 12:52

GAÜ, yetenekleri arıyor !

Kontenjanları sınırlı olan bu bölümlere özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak !

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde eğitim veren İç Mimarlık ve Grafik bölümleri ile Sahne Sanatları Yüksekokulu Dans bölümü ve Spor Yüksekokulu Spor Yönetimi ve Beden Öğretmenliği bölümlerine özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacağını açıkladı.

 

 

Sınavlar 7 Eylül’de

 

Özel yetenek sınavına katılacak öğrenci adaylarının başvurularının başladığının belirtildiği açıklamada özel yetenek sınavlarının 7 Eylül 2011 Çarşamba günü GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüsü’nde yapılacağı ifade edildi.

 

 

Bölümler

 

GAÜ tarafından yapılan açıklamada, Spor Yüksekokulu bünyesinde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Spor Yönetimi ve Rekreasyon Yönetimi bölümleri ile Sahne Sanatları Yüksekokulu bünyesinde eğitimlerinin sürdüren Dans bölümü ve Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde eğitim veren İç Mimarlık ve Grafik bölümleri ne özel yetenek sınavları ile öğrenci alınacağının ifade edildi.

 

 

Detaylı bilgiye www.gau.ed.tr’de

 

Açıklamada özel yetenek sınavları ile ilgili detaylı bilgiye www.gau.ed.tr web adresi veya [email protected] elektronik posta adresi ile 6502000/ 1205-1179 no’lu telefonlardan Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından ulaşılabileceğinin altı çizildi.

 

 

Yurt dışında eğitim imkanı

 

Konuyla ilgili Girne Amerikan Üniversitesinden yapılan açıklamada özel yetenek sınavı ile YÖK ve YÖDAK kanalı ile yükseköğretime başlayacak öğrencilerin dönemsel dersler ile yabancı dil derslerini GAÜ’nün Uluslararası Kampüsleri İngiltere, Singapur ve ABD’de alabilecekleri belirtildi.

 

 

Kontenjanlar sınırlı sayıda

 

Öte yandan GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüsü’nde 7 Eylül 2011 Çarşamba günü gerçekleşecek özel yetenek sınavları sonunda sınırlı sayıdaki kontenjanlara yerleştirilecek öğrencilere çeşitli oranlarda bursların da verileceği açıklandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ