22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GAÜ, baharı karışılıyor
09 Mayıs 2011 Pazartesi 11:10

GAÜ, baharı karışılıyor

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), 26. Akademik Yıl Bahar Şenlikleri bugün başlıyor. 13 Mayıs’a kadar devam edecek etkinlikler GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Karmi Kampüs’nde gerçekleşecek.

My Life-My World-My University sloganı ile düzenlenecek bahar şenlikleri kapsamında  bir birinden ünlü sanatçılar, spor insanları, bilim insanları ve kanaat önderleri GAÜ öğrencileri, vatandaşlar, spor ve bilim dünyasının otoriteleri ile bir araya gelecek.

Doğaya ve yaşama yön veren 4 ana element olan hava, su, toprak ve ateş yanında topluma, yükseköğretime ve bilime yön veren 5. element GAÜ temasıyla düzenlenen 2011 Bahar Şenlikleri açılış konserinde Türk pop müziğinin güçlü ismi Özgün bu akşam saat 22.00’de Karmi Kampüs’te sahne alacak.

Halka açık olacak

Türk pop müziğinin güçlü ismi Özgün’den önce ülkemizin en yetenekli DJ’lerinden Barış Gören, düzenlemeleriyle konser alanını dolduran hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatacak. Tüm konserler ve etkinliklerin halka açık olarak gerçekleşeceği GAÜ 2011 Bahar Şenlikleri kapanış konserinde ise 13 Mayıs 2011 Cuma günü saat 22.00’de Türk pop müziğinin güçlü seslerinden ünlü yorumcu ve sanatçı Zeynep Dizdar Karmi Kampus konser alanında hayranlarıyla buluşacak.

My Life-My World-My University

Üniversite gençliği ve bilim ile aklın özgürlüğü felsefesi ile bu yıl My Life-My World-My University sloganı ile düzenlenen 26. Yıl Bahar Şenlikleri açılış konserinde Türk pop müziğinin önemli ismi Özgün GAÜ öğrencileri ve bölge halkı ile biraraya gelirken gelenkesel olarak her yıl düzenlenen bahar şenlikleri açılış seminerinde internet ve bilişim alanında başardığı önemli projeler ile FORBES dergisine kapak olan GAÜ mezunu Arda Kutsal “Internet ve Sosyal Medya” konulu seminer ile GAÜ öğrencileri ile buluşacak.

Kültür geceleri, konserler, folklor ve dans

GAÜ 2011 Bahar Şenlikleri Korteji açılış günü sonunda ise çeşitli gösteriler, yabancı öğrenciler tarafından düzenlenecek kültür geceleri, konserler, folklor ve dans performansları ile geleneksel açılış korteji Girne kent merkezinde Girne halkı ile buluışacak.

GAÜ Bahar Şenlikleri korteji yarın saat 19.30’da Girne belediyesi önünden başlayıp Girne kalesi, eski liman güzergahından Atatürk büstü önünde sona erecek.

Kortej sırasında havai fişek gösterileri, folklor ve dans gruplarının performansları ve okul gruplarının konserleri ile Girneliler ve turistler karnaval havasında geçecek kortej ile görsel bir şölen yaşamaya hazırlanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ