17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Futbolda dostluk örneği
04 Mayıs 2011 Çarşamba 12:14

Futbolda dostluk örneği

Son dönemlerdeki üzücü olaylara dikkat çekilip sporun güzel yanı tanıtıldı

Haspolat ve Minareliköy Şehit Mehmet Eray İlkokulları, hem iki okul arasındaki dostluğu pekiştirmek, hem de futbolda fair play ruhunu aşılamak adına futbol karşılaşmaları organize ettiler.

 

Lefkoşa Bölgesi okullarından Haspolat ve Minareliköy Şehit Mehmet Eray İlkokulları, futbol sahalarımızda son dönemlerde meydana gelen üzücü olaylara dikkat çekip sorun güzel yanını öğrencilere tanıtmak adına etkinlik düzenlediler.

 

İki okulun Beden Eğitimi Öğretmenleri Aysan İsmailoğlu ve Halil Uluç’un girişimleri ile hem iki okul arasındaki dostluğu pekiştirmek hem de futbolda fair play ruhunu aşılamak adına futbol karşılaşmaları organize ettiler.

 

Haspolat ve Minareliköy Şehit Mehmet Eray İlkokulları, 4 ve 5. sınıf öğrencileri arasında ayrı ayrı oynanan karşılaşmaların öncesinde, öğretmenler Soydan Sakallı, Hüseyin Alsancak ve Mustafa Kırgız tarafından çocuklara kazanmanın önemli olmadığı vurgulanırken, önceliğin centilmenlik olduğuna dikkat çekildi.

 

Haspolat İlkokulu öğretmeni Salih Güren’in hakemliğini yaptığı ve öğrencilerin davullar eşliğinde arkadaşlarına destek verdiği karşılaşmaları Haspolat İlkokulu takımları kazandı.

 

Bu arada iki okul öğretmenlerinin girişimleri ilerleyen günlerde, bölge okullarının katılımı ile bir futbol turnuvasının düzenlenmesi de kararlaştırıldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ