15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fotoğraf Günleri başladı
29 Nisan 2011 Cuma 12:18

Fotoğraf Günleri başladı

YDÜ'deki 7. Uluslararası Fotoğraf Günleri dün törenle başladı

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Fotoğraf Günleri’nin yedincisi dün düzenlenen törenle başladı.


1 Mayıs tarihine kadar sürecek olan 7. Uluslararası Fotoğraf Günleri’nin açılış töreni, YDÜ İletişim Fakültesi Turuncu Salonda yer aldı. Fotoğraf Günleri programı kapsamındaki fotoğraf sergisi ise, dün akşam saat 18.00’de açıldı.
 

 

Birçok ülkeden katılım var


4 gün sürecek olan ve KKTC ile Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden katılımcıların yer aldığı Fotoğraf Günlerinin programı apsamında, sergiler, oturumlar, fotoğraf gezileri, kitap imza etkinliği, sunumlar yapılacak.


 


Katkı koyan herkese teşekkür etti

 

Fotoğraf Günleri’nin açılış töreninde sunum konuşmasını yapan Öğretim Görevlisi Gazi Yüksel, günler kapsamında düzenlenen etkinliklere KKTC, Türkiye ve uluslararası alandan birçok katılımın ve desteğin olduğunu belirterek, günlere katkı koyan herkese teşekkür etti.
 

 

“74 başlık altında etkinlik düzenlenecek”


Yüksel, Fotoğraf Günleri kapsamında geziler, oturumlar, sunumlar, sergiler ve imza günleri olmak üzere toplam 74 başlık altında etkinlik düzenleneceğine işaret ederek, öğrencilerinin de günlerin organize edilmesi için büyük bir taktirle çalıştığını, bu çerçevede amaçlarının etkinliği daha da üst noktalara taşımak olduğunu vurguladı.
 

 

Bektaş: Büyük katkı koydular


YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş da, fotoğraf günlerinin 1999 yılında başladığını ve açıkçası bugünlere geleceğini o günlerde pek düşünemediğini belirterek, günlerin bugün yedincisinin yapılmasında öğretim görevlileri ile öğrencilerin büyük bir payı olduğunu kaydetti.
 

 

Gelişim olanağı sağlanacak”


Bektaş, YDÜ, yatırımları ve gelişimi hakkında da bilgiler vererek, Fotoğraf Günleri etkinliklerine katılan konuklarına, tecrübe ve bilgilerini paylaşacakları öğrencilerin de kendilerini geliştireceklerine olan inancını dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ