23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Filede Yıldız Erkek Karması Gurup Birincisi
09 Mayıs 2011 Pazartesi 11:00

Filede Yıldız Erkek Karması Gurup Birincisi

Türkiye Yıldızlar Şampiyonası Grub Elemne müsabakaları için Aksaray da bulunanan Voleybol Federasyonu Yıldız Erkek Karması oynadığı dört karşılaşmayı da kazanarak Grub Birinciliğini elde etti.

Bu Şonuçla Yıldz Erkekler 26-29 Mayıs da yapılacak olan Yarı Final Müsabakalarında mücadele etme hakkını elde etti.

Aksaray grubunda mücadele eden Yıldızlarımız ilk karşılaşmasında Niğde ‘yi 3-0 mağlup etti.Takımımız ikinci gün sabah müsabakasında Konya temsilcisini , akşam seansında ise Aksaray temsilcisini ayni sonuçla 3-0 mağlup etti.Takımımız son gün yaptığı müsabakada Kayseri temsilcisini yine ayni sonuçla 3-0 mağlup ederek Grub Birinciliğini elde etti.

Oynadığı oyunla otoriteler tarafından büyük takdir kazanan yıldızlarımızın hedefi Final gurubu müsabakalarında mücadele etmek . Hatırlanacağı gibi Voleybol Federasyonu karmaları  daha önce Yıldızlarda  Türkiye 4. Lüğü , 14 Yaş grubunda Türkiye Şampiyonluğu ve birçok kez Yarı Final ve Final Grublarında mücadele ederek başarılı sonuçlara imza atmışlardı.

Yıldız Karması Teknik Heyeti ve sporcular bugün Federasyon Başkanlığına nezaket ziyeretinde bulunarak birincilik kupasını sunacaklar.

Niğde de mücadele eden Yıldız Kızlarımız ise Adana temsilcisine 3-0 mağlup olmuş ,Niğde temsilcisini de 3-0 mağlup ederek Grubu ikinci sırada tamamladı. Grub da bulunan Merisin temsilcisi ise müsabakalara iştirak etmedi.

Kaya”Gençlerimizin bu başarısı bizleri son derece mutlu etmiştir. Takımımızın Final Grubunda mücadele edecek güçte ve deneyim de olduğunu biliyoruz.Çalışmalarımız bir kez daha Türkiye Yıldızlar Şampiyonluğunu elde etmek içindir. Önceki yıllarda elde ettiğimiz şampiyonluklara bir yenisini eklemek gençlerimizin motivasyonunu artıracaktır. Grub Birinciliğini elde etme başarısı gösteren başta  Teknik Ekip ve sporcularımızı yürekten kutlar ,başarılarının devamını dilerim.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ