16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
FILA’dan sınırlı üyelik
08 Nisan 2011 Cuma 12:59

FILA’dan sınırlı üyelik

Northern Cyprus Wrestling Federation adıyla associated üyelik

YÜCEL HATAY

 

KKTC Güreş Federasyonu’na, FILA (Uluslararası Amatör Güreş Federasyonu) tarafından Northern Cyprus Wrestling Federation adıyla associated (hakları sınırlı) üyelik verildiği açıklandı.

 

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Koordinatörü Süleyman Göktaş ve KKTC Güreş Federasyonu Başkanı Hüseyin Kavaz, dün bir basın toplantısı yaparak bu konuda açıklamada bulundu. Koordinatör Süleyman Göktaş’ın makamında yapılan basın toplantısında konuşan Hüseyin Kavaz, federasyonunun kuruluşu ve çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra üyelik konusunda şu açıklamayı yaptı:

 

“1977 yılına kadar devam eden ve bu tarihten sonra dondurulan FILA üyeliğimizin yeniden gerçekleştirilmesi yönünde yoğun bir çalışma içerisine girilmiş, gerek eski gerekse yeni FILA başkanları ile yapılan birçok görüşmelerde federasyonumuzun yeniden FILA’ya üyeliği ısrarla talep edilmiştir. Yapılan bu görüşmeler sonunda mevcut durum ve taleplerimizi içeren kapsamlı bir dosya 2008 yılında İstanbul’da yapılan Dünya Gençler Güreş Şampiyonası’nda bizzat FILA başkanına sunulmuştur.

 

Bu tarihten sonra FILA ile olan görüşmelerimiz kesintisiz devam etmiş, ısrarla taleplerimiz sonucu federasyonumuzun FILA’ya Associated üye olarak üyeliğimiz onaylanmıştır. Şu anda KKTC Güreş Federasyonu, FILA’ya Associated üye olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Federasyon yönetim kurulumuz belirlemiş olduğu misyon doğrultusunda çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürürken FILA’ya Affiliated üye olarak kabulünün gerçekleşmesi yönünde etkin çalışmalarını sürdürecektir.”

 

Dünya ve Avrupa şampiy onları dışındaki uluslararası turnuvalara katilabileceklerini söyleyen Kavaz, üyelik konusunda destek veren Türkiye Güreş Federasyonu Federasyonu’na teşekkürlerini sundu.

 

Koordinatör Süleyman Göktaş da yaptığı konuşmada federasyonu kutlayarak bundan sonra güreşin daha iyi duruma gelmesi için hem federasyona hem bakanlığa büyük görevler düştüğünü söyledi ve güreşe bağımsız yeni bir salon yapımı için de çalışmaların sürdüğünü vurguladı.

 

FILA WEB SİTESİ

FILA’nın www.fila-wrestling.com adresindeki web sitesinde National Federations bölümünün Associated Members kısmında Avrupa kıtasında CYN koduyla North Cyprus, açıklama kısmında da Northern Cyprus Wrestling Federation yazısı, adresi ve telefon numarası yer alıyor.

 

Hakları sınırlı üyelik anlamına gelen Associated Members olarak Kuzey Kıbrıs’tan başka Kosova ve Büyük Britanya’dan İskoçya da yer alıyor.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ