19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Farkındalık yaratıldı
09 Nisan 2011 Cumartesi 15:11

Farkındalık yaratıldı

“Kanserle Savaş İçin Afiş Ve Slogan Yarışması” sonuçlandı...

Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde yapılan “Kanserle Savaş İçin Afiş Ve Slogan Yarışması’nda” ilk üçe giren örencilerin ödülleri veridi…

 

Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’nın geleneksel olarak düzenlediği ve 10’cusu bu yıl yapılan “Kanserle Savaş İçin Afiş Ve Slogan Yarışması” ödül töreni dün yapıldı.

 

Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde dün saat 14.30’da gerçekleştirilen ödül törenine Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, Milli Eğitim Denetleme ve Değerlendirme Kurulu Başkanı Ömer Özgünalp, Sağlık Bakanlığı Müdürü Ümit Özkıran, Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürü Ahmet Ulutekin ve diğer yetkililer, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

“Sigara ve Kanser”, “Beslenme ve Kanser”, “Çevre ve Kanser” başlıklarından oluşan yarışmaya 51 okuldan 1407 eser katıldı.

 

Anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde yapılan yarışmada ilk üçe girenler yanında bazı öğrencilere mansiyon ödülleri de verildi.

 

Gündüz: Farkındalık yaratmak için yapıyoruz

 

Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı Başkanı Nüket Gündüz yaptığı açılış konuşmasında 10 yıldır geleneksel olarak düzenledikleri yarışmayı, kanser konusunda farkındalık yaratma ve eğitim amacıyla yaptıklarını söyledi.

 

Etkinliklerinin her yıl Kanser Haftası’nda gerçekleştirildiğine dikkat çeken Gündüz, vakfın, öğrencilerin, yetişkinlere vermek istediği mesajları önemsediğini kaydetti.

 

Gündüz, toplumsal duyarlılık bilinciyle öğrencilerin kanser ve diğer hastalıklar konusunda ülke ve dünyada farkındalık yaratmak istemesinin kendilerini motive ettiğini vurguladı. 

 

Kaşif: Teşhis için geç kalınmamalı

 

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif de konuşmasında, yapılan organizasyonun çok anlamlı ve güzel olduğunu dile getirerek, yarışmada dereceye giren öğrencileri kutladı.

 

Zamanında, gerekli kontrol ve muayenelerin yaptırılması durumunda hastalıktan korkulmaması gerektiğini ifade eden Bakan Kaşif, insanların hasta olmamak için çaba göstermelerini, ama gerekli muayeneleri de zamanında yaptırarak teşhis için geç kalınmaması gerektiğini vurguladı.

 

Her konuda olduğu gibi, kanser konusunda da eğitimin çok önemli olduğuna vurgu yapan Bakan Kaşif, afişleri hazırlayan duyarlı çocuklara ve onlara katkı koyan öğretmenler ve velilere teşekkür etti.

 

Kaşif, çocuklara başarılar dileyerek, tüm hastalara da acil şifalar diledi.   

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ