20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Faciaya kıl payı!
15 Nisan 2011 Cuma 15:38

Faciaya kıl payı!

Akaryakıt yüklü tanker devrildi! Sızıntı korkuya neden oldu!

Gazimağusa-Karpaz anayolu İskele Bahçeler mevkiinde dün öğle saatlerinde akaryakıt yüklü tanker devrildi. Tankerin devrilmesinin yanında, tankerden sızan akaryakıt bölgede endişe ve korku yarattı…Kaza, DL 793 plakalı tanker sürücüsü 58 yaşındaki Ömer Yıldırım’ın, Kıbrıs Türk Petrolleri’nin Kalecik Tesisleri’nden akaryakıt aldıktan sonra Gazimağusa istikametinde seyrederken saat 14.30 sıralarında Bahçeler mevkiinde, önünde ansızın duran araca çarpmamak için şerit değiştirmesi ve direksiyon hâkimiyetini kaybederek tankerin ana yol üzerinde devrilmesi sonucu meydana geldi.Tanker sürücüsü kazayı hafif yaralı olarak atlatırken, devrilen tankerden yola sızan akaryakıt endişe yarattı.


 

“Yola sızan Akaryakıt endişe yarattı”


Gazimağusa ve Yeşilköy İtfaiyesi kısa sürede kazaya müdahale ederek, olası faciayı önledi. İtfaiye ekipleri patlama veya yangın tehlikesine karşı tankere 5 itfaiye aracıyla müdahalede bulunarak, köpükle soğutma çalışması yaptı. Tehlikenin boyutlarının büyük olması nedeniyle polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Olay yerinde geniş emniyet şeridi oluşturularak vatandaşların olay yerine yaklaşması önlendi. Anayol uzun süre trafiğe kapatıldı. Bölgedeki iş yerleri ve dükkânlar tedbir amaçlı olarak boşaltıldı.Uzun süren çalışmanın ardından tanker vinç yardımıyla tekerlekleri üzerine kaldırıldıktan sonra çekici ve itfaiye aracı eşliğinde Kıbrıs Türk Petrolleri’ne çekildi ve yol 17.30 sıralarında trafiğe açıldı.


 

Kaymakam Olay Yerinde


İskele Kaymakamı Bünyamin Merhametsiz kazanın ardından olay yerine giderek yapılan çalışmaları izledi.Merhametsiz yaptığı açıklamada, kazanın ardından itfaiye ekiplerinin çok kısa sürede olaya müdahale ettiğini ve soğutma çalışmaları yaptığını kaydetti.


Merhametsiz, tankerin karma akaryakıt yüklü olduğunu, kazanın 14.30 sıralarında tanker sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucunda oluştuğunu söyledi.


Çevredeki vatandaşların emniyeti açısından bölgedeki iş yerleri ve konutların boşaltıldığını kaydeden Merhametsiz, “Facianın eşiğinden dönüldü. Bir daha yaşanmamasını arzu ediyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ