14 Aralık 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Facebook 450 bin kişiye iş vadediliyor
31 Ocak 2012 Salı 12:01

Facebook 450 bin kişiye iş vadediliyor

Dünyanın gözü bu halka arza çevrilmiş durumda

Piyasaların yakında takip ettiği halka arz nihayet tarih belirledi. Daha öncesinde 2011 yapılacağı açıklanan ama ertelenen 10 milyar doları bulması beklenen halka arzın istihdam konusunda da büyük destek olacağı kaydediliyor.Facebook’un operasyon yöneticisi Sherly Sandbaerg’in yaptığı açıklamaya göre Facebook’un haklı şirketi olması ile insanların süreci fırsat olarak görmesi halinde bunun bir parçası olmak için çalışacaklarını dile getirdi.

 

100 milyar dolarlık şirket değeri ile sadece 7 yıl önce kurulmuş olan Facebook, 3 bin çalışanı ile 450 bin kişiye daha iş yaratmaya hazırlanıyor.

 

Facebook halka arzdan sağlayacağı gelirle, genişlemesine destek bulmayı ve Google ve Twitter ile olan rekabette üstün gelmeyi hedefliyor.

 

Konuya yakın kaynaklar, şirketin halka arz ile 10 milyar dolarlık gelir elde etmeyi planladığını söylediler. Facebook’un halka arzı Morgan Stanley ve Goldman Sachs ile gerçekleştirmeyi planladığı ifade ediliyor.

 

Harvard Üniversitesi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından 2004 yılında kurulan Facebook’un 800 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.Arap Baharı gibi sosyal olaylarda da belirleyici oldu.

 

"ALMAM ÇOK PAHALI"

Gündemi meşgul eden halka arz da olumlu görüş belirmeyenler de var. Ünlü yatırımcı Jim Rogers, hisselerin çok pahalı olduğunu o yüzden bu tarz hisseleri almaya sıcak bakmadığını açıkladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ