18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eylül ayını mı beklemeliyim?
24 Nisan 2012 Salı 11:44

Eylül ayını mı beklemeliyim?

iPhone 4S mi iPhone 5 mi

iPhone 5'in özelliklerinin nasıl olacağı henüz bilinmiyor; ancak iPhone 3G ve 3GS'nin ardından yeni bir tasarımla ortaya çıkan iPhone 4 düşünüldüğünde, iPhone 5'in yeni özelliklerle bu yıl satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Bu anlamda bekleyip beklememek tamamen tercihinize bağlı. Yeni iPhone'la tanışmak istiyorsanız tarihi kesin olmamakla birlikte Eylül ayını bekleyebilirsiniz; ancak yeni iPhone'un çok yeni özelliklerle donatılmayacağını düşünüyorsanız iPhone 4S iyi bir seçim olabilir.


Aynı durum elbette diğer telefonlar için de geçerli. Örneğin Samsung'un Galaxy SII telefonunu almak isteyen kullanıcılar, bir ay içinde satışa sunulması planlanan Galaxy SIII'ü bekleyebilir.


Televizyon, ev sinema sistemleri

2012 TV serileri, yıl ortasında gözden geçirilecek. Samsung'un plazma ekranlarını görmek istiyorsanız Mayıs'a kadar bekleyebilirsiniz. Aynı durum, 2012'de yenilenmeyen blu-ray çalıcılar ve alıcılar için de geçerli.

Laptop'lar

Intel'in yeni yonga seti Ivy Bridge, daha verimli, hızlı ve daha iyi grafik özelliklerine sahip olacak. Bu laptop'lar bir veya iki ay içerisinde ortaya çıkabilir. Teknolojideki bu sıçrayış için beklemenizi tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda bu zamanlarda USB 3.0'lı bir laptop yerine USB 2.0'lı bir laptop almak, yanlış bir davranış olabilir.

Windows 8'in çıkışı da birçok yeni laptop'un çıkışıyla desteklenecek.

Uç nokta aynasız kameralar

DSLR'ler profesyoneller için harika makineler, ancak bas-çek makinelerden biraz daha iyisini isteyenler için değip değmeyeceği tartışılır. Yeni bir kamera türü olan aynasız kameralar ise DSLR'ler gibi değiştirilebilir lenslere sahipler, ancak sadece büyük bir bas-çek kamera boyutundalar.

 


Alt ve orta seviye arasındaki aynasız bir kamera olan Sony NEX-5n, Olympus ve Panasonic'in Micro 4/3 formatındaki sensörlerinden daha iyi bir sensöre sahip. Lens seçimi dar ve bazı eksiklikleri olsa da 1.500 dolarlık bir DSLR ile eş bir görüntü kalitesi sunuyor.


Ancak 1.000 doların üzerindeki uç nokta aynasız kameralarda işler biraz karışıyor. Fuji X-Pro1, oldukça büyük ve size içinin boşmuş gibi bir his veriyor. Fotoğraf kalitesi iyi olsa da LCD kalitesi o kadar iyi değil. Dolayısıyla uç nokta aynasız kameralarda karar kılmadan önce iyi bir araştırma yapmanızı öneriyoruz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ