16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eyleminiz batsın!
20 Kasım 2012 Salı 09:00

Eyleminiz batsın!

Eylem esnaf ve vatandaşın sabrını taşırdı “Bizim ne günahımız var. Eyleminiz batsın!” diyerek ateş püskürdü

Devrim DEMİR

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) üyesi belediye çalışanları, Lefkoşa Kaymakamlığı’nın yürüttüğü temizlik çalışmalarına kızarak, çöp bidonlarını yollara dökünce Lefkoşa sokakları çöpe boğuldu, bazı yollar trafiğe kapandı. Kaymakamlık önünden başlayarak, Girne Kapısı, Dereboyu, Başbakanlık güzergâhındaki tüm çöpleri yollara dökerek ortalığı savaş alanına çeviren LTB çalışanları özellikle Dereboyu esnafı ve vatandaştan büyük tepki aldı.Bu yaşananlardan nasibini alan ve Haberdar Gazetesi aracılıyla öfkesini dile getiren esnaf ve vatandaşlar “Bizim ne suçumuz var ki; bize sabah sabah bunları yaşattılar.Eyleminiz batsın!” diyerek ateş püskürdü.

 

Mukaddes Örek (Gara Sandık):

 “Yanlış bir eylem”

 “Haklı olabilirler yaşadıkları sıkıntılardan dolayı ama bugün yapılan bu eylem şekli çok yanlıştı. Seslerini bugün bu şekilde duyurmaları bize zarar verdi çöpleri kendimiz temizledik, cezalandırılması gerekenler biz değildik. Sebep olanlar yaşamalıydı bugün bizim çektiklerimizi vatandaşı değil de Hükümeti etkileyecek eylemler yapsınlar.”

 

Tuğba Yavuz (Nike çalışanı):

 “Bizim ne suçumuz var?”

 “Yanlış bir davranış sergilediler. Bu dökülen çöplerle bugün bizim sağlımızı bir kez daha tehdit ettiler. Çöpleri bizim arkadaşlarımız temizledi. Bizim ne suçumuz var ki; bize sabah sabah bunları yaşattılar.”

 

Fatma Aktaş (Nike çalışanı):

 “Olmadı çok yanlıştı”

“Bizi bugün çok zor durumda bıraktılar. Çöpleri kendimiz temizledik. Daha farklı bir tepkiyle eylemlerini yapabilirlerdi. Olmadı çok yanlıştı!”

 

Erdoğan Karaboğa (Califorian Genel Müdürü):

 “Bizim sağlığımızla oyun oynuyorlar”

 “LTB’de grevler başladı başlayalı çevre de dahil olmak üzere bütün esnaf kendi çöpümüzü kendimiz temizliyoruz. Bizim ne suçumuz var. Aylardır işletmeci olarak hijyenimizi kendimiz sağlıyoruz. Sağlık başta geldiği için titizliğimiz ön planda ve müşterilerimizden teşekkürle takdir alıyoruz. Bugün burada yapılan bu eylem çok yanlıştı. Haklıyken haksız oldular. Sonuçta bizim sağlığımızla oyun oynanıyor ve hükümet acilen bir çözüm üretmeli.”

 

Gönül Orhon (Bölge sakini):

 “Olacak iş mi?”

 “LTB’nin yaptığı bugünkü bu eylemde benim ne günahım vardı? Evimin önüne dökülen çöpleri ben adam tuttum parayla ve temizlettim. Olacak iş mi? Zaten belediye görevi başındayken yine temizlik yoktu kendi imkânlarımızla yapıyorduk. Halk bugün olanları hak etmedi kimse bizi umursamıyor biz sonuna kadar destek verdik ama bugün? Polisin gözü önünde çöp bidonlarını kırdılar evimin önündeki ağacın dallarını sökmeye çalıştılar polisler sadece bu olaya seyirci kaldı yazıklar olsun.”

 

Sertaç Maypa (Bölge sakini):

 “Kınıyorum!..”

 “Bu davranışlarını doğru bulmadım, yazık değil mi bu halka bu esnafa? Herkesi zor durumda bıraktılar. Yasak olduğu halde eylemlerine devam ediyorlar. Hem de zarar vererek. Kınıyorum sadece.”

 

Şahin Özcan (Naturel Büfe):

 “Bu rezalete son verilmeli”

 “Halk artık bu gidişe bir şekilde dur demeli ve bu olan biten rezalete bir son vermeli. Bize ve çevredeki insanlara çocuklara kimsenin zarar verme hakkı yoktur. İşimize verilen zararı kim ödeyecek bize? Aylardır sineklerle ve pis kokularla başa çıkamazken bir de bugün olanlara bakın rezalet! Hükümet de görevini yapmayacaksa ki görülen odur yapmıyor gitsin artık. Ne olacaksa olsun bizde isyan noktasındayız yeter. Dökülen çöpleri sabah kendi imkânlarımızla temizledik ayıp değil mi ki? Halk artık uyansın mahallemize, sokağımıza, semtimize sahip çıkalım. Biz oyumuzu hizmet almak için verdik bunları yaşamak için değil!”

 

İbrahim Mercan (İşletmeci):

 “Bizi mahvettiler”

 “Bugün yapılan bu akıl almaz eylemin ardından müşteri kaybımız var. Zaten kokudan, sineklerden zor olsa da korunuyorduk ama bugün dökülen bu çöplerle bizi mahvettiler. Onay vermiyoruz bu olanlara. Tamam haklarını arıyor olabilirler; ama bir sonuç olacaksa da olmayacak. Temizlikle ilgili sıkıntılar vardı, hep yaşıyorduk. Bugün olanlar kötü oldu. Polis neden müdahale etmedi?”

 

Gülten Baykurt (Çalışan):

“Hak bu şekilde aranmaz”“LTB’ye destek veriyordum ama bize bugün sabah sabah yaşattıkları bu korkunç ve de iğrenç manzaradan sonra nasıl bir tepki koyacağımı şaşırdım. Bizim ve çocuklarımızın sağlıklarıyla oyun oynanıyorlar. Bu kimsenin umurunda değil, günah yapılanlar bize. Bunları çekme hakkımız yok. Şimdi biz bu kokuyla bugün burada nasıl duracağız? Nasıl yemek yiyebiliriz? Ne derece sağlıklı olacak? Hak bu şekilde aranmaz. Gitsinler daha farklı bir şekilde davranış sergilesinler.”

 

Önal Aktolga (Aktolga Eczanesi):

 “Bu son yaptıkları olmadı”

 “Haklarını istemek en doğal hakları ve sonuna kadar destek verdik. Ama bugün yapılanları kesinlikle tasvip etmiyoruz. Bu son yaptıkları olmadı. Şimdi bu olanlardan sonra bu çöpleri kim temizleyecek? Hastalık saçıyor. Her yer pislik içinde. Çocuklara günah değil mi?”

YORUMLAR
uyandırmayın
sevgi lefkoşalı
Daha ne olduğunun farkında olmayan halkım uyu rahat uyu sen!!!
20 Kasım 2012 Salı 12:36
212.175.150.122
ÜYE İŞLEMLERİ