18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Extacy’ler kayıp!
04 Mayıs 2011 Çarşamba 16:51

‘Extacy’ler kayıp!

Adaya getirilen extacy haplarının 878'i ele geçirildi; peki ya geri kalanı?

Abbas ELMAS

 

Akıncılar’da Narkotik ekiplerince düzenlenen operasyonda toplam 878 adet extacy hap ve yaklaşık 90 gram ağırlığında extacy hapların nemlenmesinden dolayı oluşan hamur ele geçirilmesiyle ilgili soruşturma sürüyor. Meseleyle ilgisi olduğu iddia edilen zanlılar Seçkin Akyer, Faruk Arbak ve Ramazan Alaca, 3 günlük tutukluluklarının ardından dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarılarak tutukluluk süreleri 6 gün daha uzatıldı.

 

 

Polis ihbar üzerine harekete geçti

 

Polis mahkemede verdiği yeminli şahadette, 29 Nisan 2011 tarihinde ekiplerin, zanlı Seçkin Ayker’in şahsına ait araçla diğer zanlı Faruk Aybark ile birlikte Akıncılar’a doğru seyrettiklerinin ve araçlarında uyuşturucu hap olduğuyla ilgili ihbar aldıklarını söyledi. Polis, alınan ihbar üzerine hemen harekete geçerek Akıncılar Polis Karakolu ile iş birliği halinde saat 17.30 sularında zanlıları söz konusu araçla birlikte tespit ederek alıkoyduklarını kaydetti.

 

 

Haplar aracın yanında bulundu

 

Polis , zanlıların yaklnnmasının ardından söz konusu araçta ve zanlıların üzerinde yapılan aramda herhangi bir yasa dışı maddeye rastlamadıklarını belirterek, araçın yanında atılı vaziyette duran iki ayrı paket halindeki 878 adet extacy haplar bulunarak emare olarak alındığını söyledi. Yapılan soruşturmada uyuşturucu hapların zanlı Faruk Arbak tarafından atıldığının öğrenildiğini kaydeden polis zanlının evinde de yapılan aramda evin yan kısmında bulunan garaj içinden yaklaşık 90 gram rutubetlenerek hamur haline gelen uyuşturucu madde olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını kaydetti.

 

 

Haplar Mağusa’dan girdi

 

Extacy olduğuna inanılan söz konusu hapların zanlı Seçkin Akyener’in isteği üzerine tır şoförü olan zanlı Ramazan Alaca tarafından ayni tarihte Gazimağusa Limanı’ından adaya sokulduğunu dile getiren polis, zanlı Faruk Arbak ve Ramazan Alaca’nın birer gönüllü ifade vererek tüm suçlarını kabul ettiklerini söyledi.

 

 

122 adet hap kayıp

 

Polis, zanlı Akyer ve Arbak’ın söz konusu hapları zanlı Ramazan Alaca’dan bin adet olarak alındığını belirterek geriye kalan hapların nereye gittiğiyle ilgili araştırma yaptıklarını belirtti. Olayla ilgili soruşturmanın genişçaplı devam ettiğini belirten polis memuru, zanlıların serbest kalması halinde soruşturmaya olumsuz etki edebileceklerini belirterek tüm zanlıların 6 gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

 

 

6 gün daha tutuklu kalacaklar

 

Savunma avukatlarının tutukluluk talebine itirazlarının olmamasını dikkate alan Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin, soruşturmanın selameti açısından polise bir şans daha verilmesi gerektiğini belirterek tüm zanlıların 6 gün daha poliste tutuklu kalmasını emretti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ