23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Evdeki Kokulara Pratik Çözümler
05 Mayıs 2011 Perşembe 11:55

Evdeki Kokulara Pratik Çözümler

Buzdolabı, çöp, sigara, boya, naftalin gibi evde karşılaşabileceğiniz istenmeyen kokulara karşı pratik çözümler mevcut!

Çöp kovaları kötü kokuyorsa: Her gün olmasa bile çöp kovanızı  iki-üç günde bir çamaşır suyuyla çalkalayın. Bu yöntem sinek oluşumuna da engelleyecektir.

Yemek Kokularına Karşı: Lahana ve kereviz gibi yiyeceklerin pişirken kokuları tüm evi kaplar. Bunu önlemek için haşlama suyuna mantar tıpası atarsak tencereden kötü kokuların yayılmasını engelleyebiliriz. Kızartmalarda ise kızgın yağa atılan bir sap maydonoz bunu engelleyecektir. Balık kokusuna karşı ise ateşin üzerinde yakacağınız bir tutam çay bunu engelleyecektir.

Buzdolabındaki Kokular: Yiyecekleri açık olarak buzdolabına koymak zorunda olduğumuz durumlarda ise küçük bir kap içine koyduğumuz karbonat tüm kokuyu alır. Bir kap sirkede aynı etkiyi görür.

Boya Kokusu: Evdeki boya kokusunu gidermek bir hayli güçtür. Boya yapıldıktan sonra odanın ortasına bir tabak ufalanmış ekmek bırakmak tüm kokuyu alır. Ertesi gecede yine bir kapta  kaynamış sıcak süt koymak tamamen olmasa büyük oranda kokuyu hafifletecektir.

Sigara Kokusu : Odadan çıkmak bilmeyen sigara kokularına karşı odanın bazı köşelerine ipe geçirdiğiniz ıslak sünger asın. Islak sünger tüm kokuyu içine alacaktır.

Kıyafetlerdeki Naftalin Kokuları: Kıyafetlere sinen naftalin kokusuna karşı en etkili yol, onları kalorifer yada sonbanın yanına asmaktır. Çünkü naftalin sıcağı hiç sevmez.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ