18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Euro Tour İstanbul’u zorladık!
07 Mayıs 2011 Cumartesi 13:53

Euro Tour İstanbul’u zorladık!

F3 j Planör Model Uçak Euro Tour şampiyonasında zirveyi zorladık

İstanbul Çerkezköy’deki Soarist Model Uçak Klübü tesislerinde geçtiğimiz hafta yapılan “ Uluslararası F3J Planör Model Uçak Euro Tour birinci etap Soarist Cup” yarışlarına katılan KKTC Hava Sporları Federasyonu’na bağlı Model Uçak milli takımı sporcuları başarılı sonuçlarla döndüler.

 

Türkiye, ABD, Almanya, Norveç, Rusya, Ukrayna, Bulgaristan ve Slovenya’dan toplam 42 üst düzey havacının yarıştığı “Soaris Cup” da Milli Takımımızdan Mehmet Tunaboylu ilk 10 olarak belirlenen final uçuşları sonunda 6.’ncı sırada yarışmayı bitirdi. Takım halinde zirveyi zorladığımız ilk ayakta Salahi Tezel 11 - Serhat Alışkan 12 ve Mehmet Gökşah 15. sırada yarışmayı tamamladılar. Soarist Cup’da zirveye son EURO TOUR şampiyonu Alman Philip Kolb çıktı.

 

 

Genel Bşk. Turganer’in Değerlendirmesi

 

KKTC Hava Sporları Federasyonu Genel Başkanı plt. Serdar Turganer, şampiyona konusunda yaptığı değerlendirmede, temel hava sporları arasında yer alan Model Uçak dalında son 3 yılda birçok uluslar arası yarışmaya katılarak deneyim elde etme olanağı yakaladıklarını bildirdi. Turganer “ Sporcularımızın yeteneklerine, özgüvenlerine ve disiplinlerine güveniyoruz, yurt içinde ve yurt dışında elde ettikleri deneyimlerle EURO TOUR da kendilerini göstermeye, zirveleri zorlamaya başladılar. Bu durum bizi ilerisi için umutlandırıyor” şeklinde konuştu.

 

Başkan Turganer, havacılığın temel dallarında alt yapıya ve eğitime önem vermeye, bu çerçevede genç havacılara kurslar ve yarışmalarla motivasyon kazandırmaya devam edeceklerini de kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ