15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Etkinlikler sürüyor
19 Nisan 2011 Salı 11:42

Etkinlikler sürüyor

Bakan Tatar: “Birbirimize sarılırsak sıkıntıları aşarız”

Maliye Bakanı Ersin Tatar, Hazreti Muhammed’in doğum gününün kutlandığı Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde Haspolat Camii Derneği’nin düzenlediği etkinliğe katıldı.


Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, etkinliğe ayrıca, UBP Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre, Diyanet İşleri Başkanı Doç. Dr. Talip Atalay, Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cafer Karataş ve vatandaşlar katıldı.

 

İlahi ve şiirler okundu

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, duaların okunmasıyla devam etti. Haspolat Muhtarı Cemal İnangil’in selamlama ve dilekleri ile devam eden etkinlikte din görevlileri Mustafa Özcan, Abdulaziz Kari ve Davut Kızılkaya Kuran’dan ayetler okudular. İlkokul öğrencilerinden oluşan koronun sunduğu ilahiler ve şiirler dinlendi.


 

“Hoşgörü ve merhamet içimizde var”


“Merhamet” konulu konferansın ardından söz alan Maliye Bakanı Ersin Tatar konuşmasında, etkinliklere katılan din adamlarının da belirttiği gibi hoşgörü, merhamet, birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bir dönemden geçildiğini belirtti.


Tatar, “Bizler hem Türk’üz hem Müslüman. Hoşgörü ve merhamet bizlerin içinde vardır. Birbirimize sarılarak sıkıntıları birlikte aşacağımıza eminim” dedi.


Etkinlik Haspolat Camii Dernek Başkanı Mehmet Bolatçıoğlu’nun katılanlara teşekkür konuşması ve çiçek takdiminin ardından yiyecek paketleri ve çocuklara hediyeler verilmesiyle son buldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ