22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Etik rekabet etmiyorlar”
19 Nisan 2011 Salı 13:16

“Etik rekabet etmiyorlar”

Ulubay, rekabetin etik kurallar çerçevesinde yapılması gerektiğini söyledi

Rekabetin etik kurallar çerçevesinde yapılması gerektiğini hatırlatan KKTC Telsim Genel Müdürü Ahmet Ulubay, Meclis’te bekleyen yasanın geçmesi durumunda sektörün düzene gireceğini ve yetkili mercilerin biran önce devreye girmesini beklediklerini ifade etti…

 


KKTC Telsim Genel Müdürü Ahmet Ulubay, ülkede cep operatörleri arasındaki rekabetin etik kurallar çerçevesinde yapılması gerektiğini söyledi.

 


Meclis’te bekleyen “Elektronik Haberleşme Yasası”nın bir an önce geçmesini beklediklerini ifade eden Ulubay, yasanın, çıkmasının ardından sektöre düzen getireceğini kaydetti.


Türkiye’deki gibi bir Bilgi Teknolojileri Kurulu’nun KKTC’de de oluşturulması ve denetimlere başlamasının önemine işaret eden Ulubay, gerekli denetimler ve cezalar uygulanmadan sektörün iyiye gidemeyeceğini bildirdi.“Etik davranmıyorlar”

 

Ulubay, bu yöndeki açıklamaları, sabit ücreti olmayan ve yurtiçinde her yöne 29 TL’ye 200, 49 TL’ye 40, 99 TL’ye 900, 149 TL’ye bin 500, 189 TL’ye 2 bin dakika konuşturan “Özgür Tarife”nin tanıtımı sırasında yaptı.


189 TL’ye 2 bin dakika konuşturan “Özgür Tarife”nin lansmanının ardından rakip operatörün hâla “Biz en ucuza konuşturuyoruz” demesinin etik kurallara aykırı ve müşterileri yanıltmaya yönelik olduğunu söyledi.

 Gereken merciler devreye girmeli

 

Ulubay, bu tip yanıltıcı reklâmlarla ilgili gereken mercilerin devreye girmesini beklediklerini söyleyerek, sektördeki rekabetin de etik kurallar çerçevesinde yapılması gerektiğini kaydetti.
Ulubay basın toplantısında bir soruya karşılık, “Özgür Tarife” tarifelerinin, “rakip operatörün paketleri ile kıyaslandığı zaman paket aşımlarında; küçük paketlerde küçük, büyük paketlerdeyse çok daha büyük farklarla avantajlı olduğunun ortaya çıkacağını” kaydetti.FOTOĞRAFLAR ADEM KAVAZ

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ