23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Etaplar belli oldu
07 Mayıs 2011 Cumartesi 13:44

Etaplar belli oldu

2 gün sürecek olan Gençlik ve Spor Rallisi’nin özel etapları açıklandı

Gençlik ve Spor Rallisi’nin özel etapları açıklandı. Toplamda 2 günden oluşacak. Lefkoşa Atatürk Ormanı yanında bulunan Tuğberk Ahmet Raşit Seyirci Özel Etabı Gençlik ve Spor Rallisi’nin ilk özel etabı olacak.

 

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu ile KKTC Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst arasında imzalanan protokol ile geleneksel hale getirilen Gençlik ve Spor Rallisi 21-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Organizasyonun sponsorluğunu Gençlik ve Spor Bakanlığı üstlenildi.

 

Radikal Kararlar

 

KKTOK Yönetim Kurulu’nun aldığı radikal kararlar gereği özel etap parkurlarının üst üste verilmesi kararlaştırıldı. Böylelikle ralli severlere kolay bir seyir imkanı sağlanmış oldu.

 

Yeni kararlar, sprint yarışmalarında azalma gösteren seyirci sayısının da bir anda yükselmesini sağladı ve KKTC Ralli Şampiyonasının ikinci ayağı olan Lefkoşa Türk Belediyesi Rallisi’ni binlerce seyirci tarafından izlenildi.

 

İlk Gün

 

Lefkoşa Atatürk Ormanı yanında bulunan Tuğberk Ahmet Raşit Seyirci Özel Etabı ardından, yeni şekli ile Balıkesir Özel Etabı iki kez arka arkaya geçilecek.

 

Balıkesir Özel Etabı içerisinde Ercan Devlet Havaalanı’na paralel durumda bulunan ve yarışma araçlarının rahatça TopSpeedlerine ulaşabileceği bir asfalt bölümde bulunuyor.

 

 

İkinci Gün

 

Yarışmanın ikinci günü olan 22 Mayıs 2011, Pazar gün ise, yarışmacılar sırası ile arka arkaya 3 kez Kanlıköy Özel Etabı’nı, 3 Kez Hamitköy-Baraj Özel Etabı’nı, 3 kez de BRT-Orman Özel Etabı’nı geçecekler.

 

 

Pilot Sayısı

 

KKTC Ralli Şampiyonası’nda iddialı pilotların sayısı günden güne artıyor. Ahmet Şevketoğlu, Turgut Yıldız, Fuat Dizliklioğlu gibi pilotların da yarışmacılara katılacağını açıklaması dikkatleri çekerek, heyecanı artırdı.

Öte yandan, KKTOK’nin sağladığı imkanlar doğrultusunda Türkiye’deki Ege Otomobil Sporları Kulübü’nden yaklaşık 8 araç da Gençlik ve Spor Rallisi’ne katılmak için ülkemize gelecek.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ