22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Esnafa bir darbe daha!
18 Nisan 2011 Pazartesi 12:32

Esnafa bir darbe daha!

Yaklaşık bir buçuk yıldır zarar tazminini bekleyen esnaf hayal kırıklığı yaşıyor...

Rana SARRO- GÜZELYURT

 

Güzelyurt ve Bostancı’da 18 Ocak 2010’da yaşanan sel felaketinin ardından yaklaşık bir buçuk yıl geçmesine rağmen, selden ciddi anlamda etkilenen iş yerlerinin gerektiği şekilde tazmin edilmediği iddia edildi.

 

Güzelyurt ve çevresinde yaşanan sel felaketinde, birçok ev ve işyeri sular altında kalmış ve ciddi hasarlar meydana gelmişti. Felaket sonrasında, zarar tazmini için öncelik konutlara verilmişti. Güzelyurt’taki iş yerlerinde tespit edilen zararın tazmini ise geçtiğimiz hafta yapılırken, iş yeri sahipleri ellerine geçen tazmin bedelleri karşısında şoke oldu.

 

Haberdar gazetesinin ele geçirdiği zarar tazmin listesi, iş yeri sahipleri tarafından beyan edilen zararın oldukça altında bedeller ödendiğini ortaya koyuyor.

 

İtiraz edilecek

 

Sel felaketinden etkilenen 220 iş yerinden ilk etapta 18’i tazmin edildi. Ellerine geçen rakamın gerçek zararlarının karşılığı olmadığına inanan esnaf soluğu Güzelyurt Esnaf ve Zanaatkârlar Birliği’nde aldı. Birlik yetkililerine zarar tazminlerinin gerektiği şekilde yapılmadığından yakınan esnaf, ilgili mercilere gerekli şikâyeti yapacaklarını dile getirdi. Konuyla ilgili Haberdar gazetesine konuşan Birlik Başkanı Ulus Ese, esnaf ve üreticinin borç batağı içinde olduğunu hatırlatarak, zararın doğru tazmini için yetkilileri göreve davet etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ