12 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eserler seramikten olacak
26 Kasım 2011 Cumartesi 16:41

Eserler seramikten olacak

Lions Kulüpleri'nden rehabilitasyon merkezine anlamlı katkı!

Kuzey Kıbrıs Lions Külüpleri Birliği’ne bağlı 9 Lions Kulübü ile Türkiye’den Lions Kulüpleri, 2 Aralık’ta resmi açılışı yapılarak eğitime başlayacak olan Gazimağusa’daki İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi’ne seramik atölyesi kazandırdı.


Yaklaşık 16 bin TL’ye mal olan seramik atölyesi teknik donanımı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Türkiye Lionsları adına 118-Y Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Leman Taşkın ve heyeti, KKTC Lionsları adına Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri Birliği Başkanı Süreyya Gürses ve Birlik üyeleriyle, Uluslar arası Lions Külüpleri Akdeniz Bölge Koordinatörü Federico Steinhaus’un katıldığı törenle Rehabilitasyon Merkezi’ne teslim edildi.

 

Ünverdi: Hayata daha sıkı tutunmalılar
 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi törende yaptığı konuşmada, Lions Külüpleri’ne katkılarından ötürü teşekkür ederek, engelli çocukların hayata daha sıkı tutunmalarını, el becerilerini geliştirerek ruhsal olarak da hayata tutunmalarını sağlamanın kendileri için gurur kaynağı olacağını ifade etti. “Çocuklar, hepimizin çocukları” diyen Ünverdi, ekip çalışması ve işbirliği halinde çok güzel işlerin başarıldığına dikkat çekti.
 

 


Taşkın: Önemli işbirliklerine imza attık
 

Leman Taşkın da, 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Federasyonu olarak yıllardır KKTC’deki lionslarla çok önemli işbirliklerine imza attıklarını ifade etti.


Taşkın, 2011 yılının Türkiye’de Kuzey Kıbrıs Yılı ilan edilmesi nedeniyle KKTC’de bir aktivite yapmayı planladıklarını ve bunu gerçekleştirdiklerini söyledi.


Taşkın, hep güzel işlerde güzel hizmetlerde bir arada olabilmeyi dileyerek, katkılarından ötürü Bakan Ünverdi’ye teşekkür belgesi takdim etti.Gürses: Gönül bağlarımız devam ediyor


Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri Birliği Başkanı Süreyya Gürses de, 118-Y Yönetim Çevresi’ne ortaklıkları için teşekkür etti. Gürses, 118-Y Yönetim Çevresi’nin uzantısı olarak kurulan KKTC lionslarının, Uluslar arası Lions Külüpleri’ne bağlandığını ancak 118-Y Yönetim Çevresi’yle gönül bağlarının devam ettiğini kaydetti.
 

 

Harmancı: Birçok etkinliğe imza attık


118-Y Yönetim Çevresi Kıbrıs Koordinatörü Aynur Harmancı da Türkiye’deki lionslar için KKTC’nin büyük önem taşıdığını, KKTC lionsları ile birlik ve beraberlik içerisinde birçok etkinliğe imza attıklarını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ