19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ersoy’a onur ödülü
13 Nisan 2011 Çarşamba 13:03

Ersoy’a onur ödülü

Güney Kıbrıs’tan Ersoy’a “Yaşam Boyu Hizmet Onur Ödülü” verildi…

Kıbrıs Türk ve Rum Tiyatrosu’na uzun yıllar hizmet veren, kültürel yaşamın zenginleşmesine katkı koyan Kıbrıslı Türk ve Rum duayen sanatçılar Güney Kıbrıs’ta Melina Merkuri Kültür Merkezi’nde 11 Nisan 2011 düzenlenen törenle ödüllendirirldiler.

 

PEO ve SİDİKEK Sendikalarının düzenlendiği ödül töreninde emeğiyle, düşüncesiyle ve yaratıcılığıyla kültürel, sanatsal yaşamı zenginleştirenlere bir vefa borcu olarak ödüller verildi.

 

Kıbrıslı Rum sanatçıların yanında Kıbrıs Türk Tiyatrosu’na ve kültür sanatına uzun yıllar hizmet veren birçok projeye imza atan ve iki toplumlu etkinliklerde barış kültürünün yaratılmasına öncülük yapan Yaşar Ersoy’a da “Yaşam Boyu Hizmet Onur Ödülü” verildi.

 

Sanatsal savaş sürecek”

Törende konuşma yapan Yaşar Ersoy teşekkürlerini belirterek adada barışın sağlanması için sanatsal savaşımlarının süreceğini vurgulardı. Törende ayrıca, PEO Genel Sekreteri, SİDİKEK Başkanı ve Kıbrıs Rum yönetimi Kültür Bakanı da birer konuşma yaptı. Kuzey Kıbrıs’tan törene, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu sanatçılarının yanısıra Devrimci Genel İş Sekreteri Hasan Felek, KTAMS Genel Sekreteri İbrahim Gencal ve BES Genel Sekreteri Ayça Soygür Çıralı ve sanatçılar katıldı.

Gecede, Kıbrıs Türk ve Rum Tiyatro tarihini anlatan kısa belgesel film gösterisi de yapıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ