23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eroğlundan mesaj
08 Mayıs 2011 Pazar 13:09

Eroğlu'ndan mesaj

Meral Eroğlu: 'Kıbrıs Türk annesi görevini başarıyla yerine getiriyor'

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu, Kıbrıs Türk annelerinin varoluş, özgürlük, devlet kurma ve devleti yaşatma mücadelesinde eşi ve çocukları ile ön safhalarda yer alarak görevini başarı ile yerine getirdiğini belirtti.


Meral Eroğlu “Anneler Günü” nedeniyle yayınladığı mesajda, “Annelik dünyanın en yüce, en kutsal kavramlarından biridir. Anneler ailenin vazgeçilmezi, toplumun oluşmasında ve yücelip gelişmesinde temel direklerdir. Anne sevgidir, özveridir, saygıdır” ifadelerini kullandı.
 

“Annelerin sorunları devam ediyor”


Kıbrıs Türk annesinin bugün de bir taraftan analık görevini yerine getirirken, diğer yandan toplumsal görevini yapmak için büyük çaba göstermekte olduğunu belirten Eroğlu, ülkede süreç içinde yaşanan tüm olumlu gelişmelere rağmen annelerin bazı sorunlarının devam etmekte olduğunu kaydetti.“İstihdam sorunu en çok anne yüreğini dağlıyor”

“Kadına uygulanan şiddet maalesef ülkemizde de devam etmekte ve annelerimizi, ailelerimizi olumsuz şekilde etkilemektedir” diyen Eroğlu, gençlerin istihdam sorununun en fazla annelerin yüreğini dağlamakta olduğunu vurguladı.


Eroğlu, “Dileğimiz bu sorunların yapılacak çalışmalar ve toplumsal dayanışma ile geride kalması ve ülkemizin daha güzel günlere ulaşmasıdır. Bu anlamlı günde tüm annelerimizi sevgiyle kucaklar, sağlıklı ve daha mutlu yarınlar dilerim” dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ