11 Aralık 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erkeklerin kadınlık hormonuna ihtiyacı var
17 Eylül 2013 Salı 08:12

Erkeklerin kadınlık hormonuna ihtiyacı var

Amerika'da yapılan araştırmaya göre;

ABD'deki Massachusetts General Hospital'den doktor Joel Finkelstein'ın liderliğinde yapılan, ABD hükümetinin finanse ettiği araştırma, kadınlık hormonu östrojenin erkeklerde yeteri kadar bulunmamasının andropoza yol açabileceğini gösterdi.

Finkelstein, andropozla ilgili olarak testosteron eksikliğinden kaynaklandığını düşündükleri çok sayıda şeyin, aslında ona eşlik eden östrojen eksikliğiyle bağlantılı olduğunu söyledi.

Sonuçları "New England Journal of Medicine" dergisinde yayımlanan araştırma çerçevesinde, testosteron üretimlerini geçici olarak buluğ çağı öncesindeki seviyelere düşüren bir ilaç verilen yaşları 20 ila 50 olan 400 sağlıklı erkeğin incelendiği belirtildi.

HER İKİSİ DE GEREKLİ

Deneklere, sonrasında çeşitli dozlarda testosteron jeli veya plasebo niteliğindeki bir jel verildi, yarısına da testosteronun östrojene dönüşmesini engelleyen bir ilaç kullandırıldı.

Araştırmacılar 16 hafta sonra erkeğin normal cinsel dürtüsünü ve performansını sürdürmesi için hem testosteron hem de östrojenin gerekli olduğunu keşfetti.

Erkek cinsellik hormonu olan testosteronun bir bölümü erkeklerde östrojene dönüşüyor, her iki hormonun seviyelerinde yaşla birlikte düşüş görülüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ