20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erkeklerin en gizli estetik kaygıları
06 Şubat 2013 Çarşamba 15:41

Erkeklerin en gizli estetik kaygıları

Erkeklerin en büyük sıkıntısı, partnerlerinin vücut imajı ile ilgili konularda kıyaslamalar yapması

Bir “estetik” yüzyılı içerisindeyiz. Yüksek estetik standartlar iyi bir cinsel yaşamın en önemli vazgeçilmezi olarak görülüyor. Erkeklerin en büyük sıkıntısı, partnerlerinin vücut imajı ile ilgili konularda kıyaslamalar yapması. Özellikle en uzun, en tatminkar cinsel yaşamı sağlamaları gibi gerçekçi olmayan beklentiler erkeklere vücutları konusunda baskı kuruyor. Kısaca Türk erkekleri kendilerini cinsel açından güçlü, güvenli ve başarılı hissetmeyi cinsel organlarının şekil ve hacim konusuyla bir tutuyor.


Aile Sağlığı Araştırma Derneği olarak geçtiğimiz yıl 1000’e yakın katılımcıyla gerçekleştirdiğimiz ve Avrupa Cinsel Tıp Kongresi’nde de sunduğumuz bir araştırmada Türk erkeklerinin yüzde 72’sinin cinsel organları hakkında hafif, orta ve yüksek derecede endişeli olduğu dikkati çekiyor. Bu durum özgüveni zedeliyor, depresif bir ruh hali yaratıyor ve kişinin özel hayatını olumsuz olarak etkiliyor. Fiziksel kaygılar cinsel fonksiyon problemlerine de yol açıyor. Kendini fiziksel olarak çekici bulmayan 10 erkeğin 7’si cinsel ilişkide tatminsizlik yaşıyor. Yine bu 10 erkeğin 5’i sertleşme problemi yaşıyor. İşte bu nedenle bu hafta penisi büyütmek veya penisteki eğrilikleri düzeltmek amacıyla uygulanan işlemler hakkında bir dosya hazırladık. Bu işlemlere ilgi artıyor; gerçekçi beklentiler ve doğru hasta seçimi ile tatminkar sonuçlar elde ediliyor.Ameliyattan önce sertleşme fonksiyonları inceleniyor

Doktorunuz ameliyat öncesinde penisteki oluşumları ve bozukluğun şiddetini araştıracak, penis uzunluğuna bakacak ve sertleşme fonksiyonlarınızı inceleyecektir. Bundan sonra size uygun cerrahi tekniklerden birini seçerek penis eğriliğinizi düzeltecektir. Eğriliği düzeltme ameliyatları uygulanırken, herhangi bir sertleşme probleminin varlığında protez ameliyatlarına da başvurulabiliyor.Yeterince büyük değilse çözümü var

Hiçbir erkek penisinin yeteri kadar büyük olduğunu düşünmez. Oysa penisin büyüklüğü ile orgazm veya zevk seviyesi arasında bir bağlantı yok. Ereksiyonun meydana gelebilmesi ve ilişkiyi devam ettirecek ölçüde sürdürülebilmesi en önemli faktör. Yeteri kadar büyük olup olmadığını anlamak istiyorsanız, penisinizi ereksiyon öncesi yumuşak dönemde ölçmeniz gerekiyor. Yumuşak haldeki penisin uzunluğu (penisin ucu ile pubis yani dip kısmı arasındaki mesafe) 7 cm ve altında ise penis yetersiz boyutta kabul edilebiliyor. Penisiniz tıbbi açıdan yetersiz boyuta sahipse penil ogmentasyon da denilen cerrahi işlemler penisin boyutlarını arttırarak size daha fazla cinsel güven ve zevk vermeyi amaçlıyor. Penis büyütme ameliyatları esas olarak iki tip cerrahi işlemin bir arada yapılmasıyla tamamlanıyor. Birinci işlemde penisin boyu uzatılırken, ikincisinde kalınlığı artırılıyor.


Gerçekçi hedefler koyun!

Penis büyütme ameliyatları ile ilgili en önemli nokta, gerçekçi hedefler belirlemenizdir. Ameliyat öncesinde doktorunuzla beklentilerinizi ayrıntılı bir şekilde konuşmanız ve ameliyat sonrası elde edilecek sonuçları tartışmanız bu sonuçlarla memnun olmanız açısından büyük önem taşıyor. Bu nedenle eğer penis büyütme ameliyatını düşünüyorsanız, mutlaka hekiminizle görüşmelisiniz.Egzersizle penisiniz büyür mü?

Birçok kişinin düşündüğünün aksine penisin içinde çizgili kas bulunmaz. Bu nedenle kol veya bacak kaslarınızı çalıştırıp geliştirme yöntemiyle penisinizi büyütemezsiniz. Ancak bazı özel ağırlık egzersizleri ile bir miktar uzatmanız mümkün olabiliyor.Penis eğrilikleri de sık görülüyor!

Penis boyutu her ne kadar pek çok erkeğin ortak sorunu gibi gözükse de erkeklerin canını sıkan başka bir sorun da penis eğrilikleri. Doğuştan oluşan penis eğriliklerinde penisin iç dokularında kısmi doku yapışıklıkları bulunuyor. Bu durum yapışıklığın bulunduğu yöne doğru penisin eğilmesine yol açıyor. Özellikle penis boyutunun büyüdüğü ergenlik çağında ortaya çıkan bu sorun, eğriliğin derecesine göre özgüveni azaltıyor, cinsel ilişkiden kaçınmaya neden olabiliyor. Bu nedenle sorunun bir an önce fark edilmesi ve tedavisinin yapılması önem taşıyor. Doğuştan olan eğriliklerin ilaçla tedavisi mümkün olmadığından penis cerrahi tedaviyle düzeltiliyor.40 yaş sonrası Peyronie hastalığına dikkat!

Sonradan gelişen penis eğriliklerinin arasında en yaygın olanı Peyronie hastalığı. Bu hastalıkta peniste sertleşmeyi sağlayan süngerimsi dokuları çevreleyen kılıfta kolajen birikiyor ve peniste plak tarzında sert alanlar meydana geliyor. Özellikle 40 yaş sonrasında sıklaşıyor. Peyronie hastalığının oluşumunda genetik faktörler kadar, zorlayıcı bir cinsel ilişki sonrası küçük damarlarda kanama odaklarının oluşması ve bu kanamaların iyileşmemesi de rol oynuyor. Şeker hastalığı gibi faktörler de etkili.Peyronie hastası olabilir misiniz?

- Başlangıçta sertleşme sırasında ağrı ve ilişkiye girmekten rahatsızlık duyabilirsiniz.

- Penisinizde plakları hissedebilir, hatta bir miktarda penis eğriliği yaşayabilirsiniz.

- Penis eğriliğiniz o kadar artmıştır ki, ya fiziksel olarak ilişkiye giremezsiniz ya da ilişkiye girmeye çalıştığınızda ağrınız olur.

- Penis eğriliği ile birlikte sertleşme sorunu da yaşarsınız.Eğrilik ve ağrı varsa hemen tedavi olun

Peyronie hastalığındaki problem tipik plaklar. Bu plakların birden fazla olması da olası... Plaklar nedeniyle sertleşme meydana gelirken peniste bükülme oluşuyor. Bu da penis eğriliği olarak gözüküyor. Hastalığın yaklaşık 12 ayı bulan ilk döneminde genellikle peniste sertleşmeyle oluşan şiddetli ağrılar ve eğrilik görülüyor.
Uygulanan ilaç tedavileri ile yüzde 30-40 oranında başarı sağlanabiliyor. Bu hastalıktaki bir başka problem de bu hastalığa bağlı penis eğriliği yaşayan önemli sayıda erkeğin sertleşme sorunu da yaşaması.

 

Penis ütüsüyle ağrıya son!

Yüksek enerjili şok dalga tedavisinde vücut dışında üretilip cinsel bölgeye odaklanabilen özel ve yüksek enerjili basınç dalgaları kullanılıyor. Bu dalgalar cinsel bölgede hem damarsal hem de doku elastikiyeti anlamında önemli bir iyileşme gerçekleştiriyor. Bu tedavide peniste eğrilik yaratan elastikiyeti olmayan ve hasarlı dokunun yerine vücudun fibroblastları uyarılarak sağlıklı, elastik bir doku geliyor. Böylece peniste eğriliğe yol açan dokuda kalıcı iyileşme sağlanıyor. Eğriliklerde yüzde 40’a, ağrıda yüzde 85’e varan oranda iyileşme sağlanıyor.Ameliyat için uygun bir aday mısınız?

Penisinizde eğrilik ve ağrı şikayetlerini ilk yaşamaya başladığınızda, cerrahi tedavi uygulanmaz, ilaç tedavisi ile takibiniz yapılır.


Bir yıl boyunca penis eğriliği şikayetleriniz devam ediyorsa ve eğrilik yaklaşık üç aydır değişmediyse o zaman cerrahi işlemler için uygun bir adaysınız demek. Bu durumda peniste oluşan plakların alınması veya penis protezi uygulanması yoluyla cerrahi işlemlerden yararlanabilirsiniz. Burada amaç, sizi yetersiz hissettiren eğrilikleri yok etmek.

 

Penis kırılır mı?

Penis kırılamaz çünkü penisin içinde kemik bulunmuyor. Burada söz konusu olan penisin cinsel ilişki sırasında değişik pozisyonlarda maruz kaldığı travmalar veya aşırı zorlanmalar nedeniyle kavernöz dokusunda oluşan yırtılmalar. Bu yırtılmalar hemen cerrahi tedavi ile tamir edilmezse kontrolsüz gelişen bağ dokusu nedeniyle eğriliğe neden oluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ