21 Kasım 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erkekler şiddet gördü!
21 Haziran 2012 Perşembe 12:49

Erkekler şiddet gördü!

Şiddetin yaşı, cinsiyeti, maddiyatı yok...

Şiddet her yerde ve her şekilde yaşanıyor.‘Şiddet’ dendiği zaman sadece yüzü gözümorarmış insanlar gelmesin gözünüzün önüne, psikolojik şiddet de en az diğeri kadar acı veriyor.

Bazı olaydan bahsedeceğim şimdi, ‘Erkeğe şiddet!’ içeren…

İlk haber İzmir’den. Alışkanlık olmuş, hep aldatan erkektir, kadınların aldatmayla çokilgisi yoktur ya, işte olay bu konuda…

İzmir'de eşini aldattığı öne sürülen kadın20 bin TL tazminata mahkum edilmiş.

Bir hukuk bürosunda sekreter olarak çalışan kadın, şirkete sonradan ortak olan avukat ile evleniyor. Evliliklerinin üzerinden daha 1 Ay geçmişken, erkek, eşinin kendisini kandırıp hileli evlilik yaptığını, kendisini aldattığını iddia ediyor ve boşanma davası açıyor. Eşinin, ‘zengin erkek avcısı’ olduğunu söylüyor ve 1 Milyon Lira maddi ve manevi tazminat talep ediyor.

Benzer olaylara kadın ve erkek yer değiştirdiği zaman rastlamıştık da, neyse…

Kadın açılan davayı ve iddiaları öğrendikten sonra boş durmuyor. Hemen karşı boşanma davası açıyor ve "Büyük bir umut ve mutlulukla başlayan evliliğimiz bir ay gibi bir sürede sona erdi. Bana formalite boşanma teklif edip, bu süreçte bir yandan da gayri resmi olarak elinde tutmaya çalışıyor. Bunu reddettiğim için kin besledi. Yaşadığım üzüntüler parayla değerlendirilemez. Tamamını Güneydoğu Anadolu'daki kız öğrencilere bağışlanmak üzere 100 bin TL maddi, 100 bin TL de manevi tazminat istiyorum" diyor.

“Tabii her olayın başka yönleri de vardır. Bunlara dikkatlice bakmak lazım.” Diyenler haklı. Bu olay da burada bitmemiş zaten, avukat koca, kendisini aldattığını iddia ettiği karısının, evli olan başka bir erkekle çekilmiş fotoğraflarını mahkemeye delil olarak sunmuş.

Çiftin katılmadığı duruşmada hakim, kusurlu bulduğu kadını, yasal faizi hariç 10 bin lirası maddi, 10 bin lirası manevi toplam 20 bin lira tazminat ödemeye mahkum etmiş. Karara tepki gösteren kadın, Yargıtay'a başvurmuş.

Şimdi de ‘şiddet’ denilince ilk akla gelen sahnelerden birine değineceğim. 

2 ve 5 yaşlarındaki iki çocuğuyla beraber, boşanma davası için Bakırköy Adliyesine gelen kadın, 16 yıllık eşini kalçasından bıçaklamış, küçük oğlunu yanına alarak kayıplara karışmış. 

Büyük oğlu ise, kanlar içinde kalan babasının yanından bir an olsun ayrılmamış. 

‘Büyük’ denilince, aslında küçücük çocukların gözü önünde yaşanan şiddetten bahsediyoruz. Onların küçük boylarıyla, büyük kalpleriyle, içinde yaşadıkları kocaman hayal dünyalarının bir anda yerle bir olmasından bahsediyoruz. 

Ara ara ortaya çıkıyor bu haberler. Kadına ve çocuğa şiddet haberlerine daha bir alıştı bünyeler sanki ve erkeğe şiddet haberini duyunca ‘Nasıl?’ diye merak ediyor.

Geçmişte yaşanan erkeğe şiddet haberleri içinde neler yoktu ki? 

• Kendisini aldattığını iddia ettiği erkek arkadaşını av tüfeğiyle vurup daha sonra hastaneye götüren genç kız habercileri de tehdit etmişti.

• Bayburt’ta 77 yaşındaki eşini dövüp bıçakla yaraladığı suçlamasıyla 11 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan 38 yaşındaki kadın, cezasını Denetimli Serbestlik Uygulaması kapsamında köy camiini temizleyerek çekmeye başlamıştı.

• Evlenme vaadiyle kandırıldığı söyleyen genç kız, erkek arkadaşından intikam almak için planlar yapmış ve uygulamaya geçmek üzereyken durdurulmuştu.

Şiddetin her türlüsü ve herkese uygulananı kötü.

Şiddet’e hayır!

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ