22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğana suç duyurusu
21 Nisan 2011 Perşembe 12:53

Erdoğan'a suç duyurusu

Halk Partisi, Başbakan Erdoğan'ın o sözlerini yargıya taşıdı

Türkiye’de, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), üyesi Avukat Mahmut Tanal, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın suç işlemeye tahrik ettiğini öne sürdü.


Tanal suç duyurusunu Üsküdar Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptı; Başbakan Erdoğan'ın 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.


Dilekçede YGS'deki şifreleme nedeni ile öğrenci ve velilerin demokratik hakklarını kullandıkları bu amaçla yürüyüş yaptıkları belirtildi.


Dilekçede, "Şüpheli Recep Tayyip Erdoğan'ın demokratik tepki hakkı olarak yapılan yürüyüşleri hazedemeyerek, 'karşılarına biz de 5-10 bin genci koyarız' şeklinde, gerilim yaratan ve şiddet çağrıştıran açıklaması suç işlemeye tahrik kapsamındadır" denildi.Liseliler de suç duyurusu yaptı


Ankara'da bir grup lise öğrencisi de, Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu.


Ankara Adliyesi'ne gelen grup, YGS'deki şifreleme iddiaları nedeniyle Başbakan Erdoğan ve ÖSYM Başkanı Ali Demir aleyhinde sloganlar attı.


Öte yandan grup adına yapılan açıklamada, 'Biz de 5-10 bin genç yürütürdük' sözleriyle Başbakan Erdoğan'ın haklarını arayan lise öğrencilerini tehdit ettiğini savunularak, "Başbakan Erdoğan bu açıklamasıyla haklarını arayan lise öğrencilerinin karşısına kendi yandaşlarını koyarak toplumda meydana gelecek kutuplaşmanın faili olmuştur. Yarın öbür gün liselerde kopya yüzünden çıkacak olayların sorumlusu Erdoğan olacaktır. Başbakan Erdoğan, bu açıklamasıyla liseli öğrenciler arasında nifak sokmanın tohumlarını atmıştır" denildi.


Başbakan Erdoğan'ın bu açıklamasıyla suç işlediğini kaydeden öğrenciler, "Halkın sosyal farklılıklarını kin ve nefrete sürüklemesi nedeniyle Tayyip Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz" açıklamada bulundular. Öğrenciler, açıklamanın ardından suç duyurusu dilekçelerini Cumhuriyet Savcılığı'na verdikten sonra olaysız dağıldılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ