17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erdoğan eylemcilere seslendi
10 Haziran 2013 Pazartesi 10:10

Erdoğan eylemcilere seslendi

Başbakan Erdoğan Altınpark'taki Ankmall önünde halka hitap etti

Bugünkü Adana ve Mersin duraklarının ardından 11 gün sonra Ankara'ya dönen Erdoğan, binlerce partili tarafından coşkulu şekilde karşılandı.

Esenboğa Havalimanı Ve Pursaklar'ın ardından Başkent'teki 3. konuşmasını Altınpark'ta yapan Erdoğan, "Bu milletin iktidarına saygı duymayanlar, bunun bedelini öder" dedi.

"Dün Ankara'da, Kızılay'da, Kuğulu Park'ta, şurada, burada oyuna gelen kardeşlerime sesleniyorum" diyen Erdoğan şunları söyledi:

"Lütfen artık bu eylemlerinize son veriniz. Bakınız biz bugüne kadar sabırla buralara geldik. Bir Başbakan olarak diyorum ki, artık yeter.

Varsa söyleyecekleriniz yerel yönetimle ilgili bir konuysa belediye başkanıma söyle. Gel, valime söyle. Olmadı Kültür Bakanıma söyle. Olmadı ben de kabul ederim, gel bana söyle. Ama yeniçeri ocakları gibi bir hareketin içine girerseniz, kusura bakmayın. 'Şu valiyi alacaksın, emniyet müdürünü alacaksın, şunu yapmayacaksın'. Ama bunları söylemeye kalkarsan, kusura bakma. Tavsiyelerin varsa ilet. Bir katkın olacaksa ilet. O zaman hepsini yaparız.

"LOBİLERİN BAŞBAKANI DEĞİLİM"

Gençlere sesleniyorum; bu ülkenin Başbakanı, bazı lobilerin Başbakanı değildir. Bu ülkenin Başbakanı sessiz yığınların sesidir. Biz kimsesizlerin kimsesiyiz. Biz zalimlerin karşısında, mazlumların yanındayız. Bu Türkiye'de böyle, dünyada da böyle. Bundan sonra da böyle olacak.

"İÇERİDE UZANTILARI VAR"

Uluslararası medya Türkiye ile ilgili hayırlı rüya görebilir mi? Bunların içeride uzantıları var, hayırlı rüya görebilir mi? Şimdi de görsel ve yazılı medyayla iktidarımıza saldırıyorlar. Kimlerle birlikte bunu yapıyorlar. Faiz lobisiyle beraber yapıyorlar, ulusal ve uluslararası faiz lobisiyle beraber yapıyorlar.

Borsa lobisi ve spekülatörler 'Borsa İstanbul çöktü' dedi. Borsa İstanbul çökerse bunun altında Tayyip Erdoğan kalmaz. Siz kalırsınız, siz.

Türkiye'nin IMF'ye borç ödediği dönemde bana 'IMF'den borç alın' dendi ama ben, 'Hayır almayacağız, bu kriz bizi teğet geçecek' dedim. Dalga geçtiler. 23,5 milyar dolar borcumuz vardı. Artık IMF defterini kapattık ama bunlar rahatsızlar. Merkez Bankası'nın kasasında 27,5 milyar dolar vardı, şimdi 130 milyar dolar var.

"MESELE GEZİ PARKI DEĞİL"

Mesele İstanbul'daki Taksim Gezi Parkı olayı değildir. 15 tane ağacın sökülerek bir başka yere dikilmesi olayı değildir. Sorun onlara, 'Yahu siz buraya acaba bu olaylardan önce hiç geldiniz mi?'. İnanın yüzde 95'i Gezi Parkı'nın adını bile duymamıştır. Fakat Başbakanınız orada doğdu, orada büyüdü. Ben Kasımpaşalıyım. 8 yıl İETT'de futbol oynadım, o zamanlar kulübüm Gezi Parkı'nın hemen alt tarafındaydı. Onun içinden geçer, onun içinden eve dönerdim. Onun için çok iyi bilirim, gençlik yıllarım hep oralarda geçti. Ama bunlar böyle bir şey bilmez.

"ÇEVRECİLİK DERSİ VERİYORLAR"

Şimdi kalktılar, çevrecilik dersi veriyorlar. Ayıptır, ayıp. Benim genç kardeşlerim, ben İstanbul'da belediye başkanı olduğum zaman Taksim Gezi Parkı'nda olan gençler, o zaman onların çoğu belki de yoktu. Dolayısıyla İstanbul'da ne olmuş bilmezlerdi. Onlar CHP'nin çöp dağlarını bilmez. Çünkü CHP zihniyeti pisliktir. CHP döneminin hava kirliliğini bilmez. Çünkü bu zihniyet kirlidir.

"SAKIN ÇAPULCULARI İHYA ETMEYİN"

Bir tanesi çıkmış, 'Ne sağcıyım ne solcu, çapulcuyum, çapulcuyum' diyor. Hayırlı olsun. Sevgili kardeşlerim, sakın bu çapulcuları da ihya etmeyin. Bunları ihya etmeyin. Biliyorsunuz bunlar yıllarca bu milletin sırtından geçindiler. Ne demek istediğimi anlıyorsunuz değil mi? Dolayısıyla bu millete hakaret edenlere haddini bildirmek bu milletin görevidir, ancak demokratik şartlar içerisinde.

'AKM'yi yıkacağız'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Pursaklar'da kendisini karşılamaya gelen binlerce partiliye hitap etti

"İstanbul Taksim'de bir Gezi Parkı olayı değil, bu Gezi Parkı diye gelenlerin yüzde 95'i Gezi Parkı'nın adını bile bilmezler. Ben orada doğdum büyüdüm. Ben Kasımpaşa'nın çocuğuyum. Taksim Meydanı'nı iyi bilirim. Bunlar tereciye tere satmaya çalıştılar."

"Bu süreç sadece içeriden değil, içeriden ve dışarıdan organize bir süreç. Aylardır bir tezgahın hayata geçirilmesi. Uluslararası faiz lobisi bizdeki uzantıları ile attıkları adımlar. Ama duvara çarptılar. Duvara çarptılar."

"Bana diyorlar ki bu cumartesi günü saat 17'de bir Ankara mitingi ile final yapalım. Siz buna ne diyorsunuz? Evet diyorlar. O zaman yapacağız. Cumartesi günü saat 17'de bir arada olmak üzere"

Erdoğan, "Sizleri bu anlamlı buluşmada en kalbi duygularla selamlıyorum. Beraber yürüdük biz bu yollarda. Beraber ıslandık yağan yağmurda. Şimdi dinlediğim tüm şarkılarda bana her şey sizi hatırlatıyor. Sizler demokrasinin, millet egemenliğine saygının sembolüsünüz. Bu kutlu topluluk, yakmadı, yıkmadı. Ellerinde Molotof kokteyli ile dolaşmadı. Bu topluluk vatandaşların araçlarını yakmadı. Bu topluluk esnafın dükkanını yakıp yıkmadı.

Bu topluluk askerine polisine köy korucusuna kurşun sıkmadı. Tam aksine bu topluluk, onlarla kucaklaşıp birleşti. Şurada 11 gündür süren bir süreç var. Bu süreç sadece içeriden değil, içeriden ve dışarıdan organize bir süreç.

Aylardır bir tezgahın hayata geçirilmesi, uluslararası faiz lobisi bizdeki uzantıları ile attıkları adımlar. Ama duvara çarptılar. Duvara çarptılar, öyle şeyler yaşıyoruz ki, ne diyorlar; bu Başbakan çok sert, bu Başbakan gerilimden yana. Biz gerilimden yana değil Biz halktan ve haktan yanayız. Biz Asım'ın nesli olarak büyüdük. Orada ne diyor Akif, 'yumuşak başlı isem kim demiş uysal koyunum diye...'" şeklinde konuştu.

"YUHLAMAYA DEĞER Mİ"

Başbakan Erdoğan, Ana Muhalefetin Genel Başkanı diye konuşmaya başlayınca kendisini dinlemeye gelen partililerin 'yuh' çekmesi üzerine konuşmasına şöyle devam etti:

"Yuhalamaya değer mi be. O bile onun için bir mükafat. Kardeşler, bu ülkede bir dikili ağacı olmayanın çevrecilikten bahsetmesini anlamak mümkün mü? 10 senede 2 milyar 800 milyon ağaç diktik. Bunun 2 milyarı sadece fidan. 800 milyonu 3 yaş ve üstü ağaç."

"BEN KASIMPAŞA'NIN ÇOCUĞUYUM"

Gezi Parkı eylemlerine de değinen Erdoğan, "İstanbul Taksim'de bir Gezi Parkı olayı değil, bu Gezi Parkı diye gelenlerin yüzde 95'i Gezi Parkı'nın adını bile bilmezler. Ben orada doğdum büyüdüm. Ben Kasımpaşa'nın çocuğuyum. Taksim Meydanı'nı iyi bilirim. Bunlar tereciye tere satmaya çalıştılar. Biz hakkı her zaman her yerde söyleriz. Biz iki ileri bir geri gidenlerden olmayacağız" dedi.

"SANATÇI ÇEVRESİNDEN DESTEK VERENLERE YAZIKLAR OLSUN"

Gezi Parkı eylemlerine destek veren sanatçıları da eleştiren Başbakan Erdoğan şunları kaydetti: "Sanatçı çevresinden destek verenlere de yazıklar olsun diyorum. Şunu bilmelerini istiyorum eğer siz, şu ana kadar sanatınızı icra etmek istiyordunuz AK Parti sizin sanatınızı, icra etmenize mani mi oluyordu? Neyinize mani olduk ki şimdi bu yaygaraları koparıyorsunuz. Eğer bir sorunuz varsa bunu benim Kültür Bakanım ile görüşürdünüz. Belediye başkanlarımla, benimle de görüşürdünüz. Biz Muhsin Ertuğrul'u yıktık dediler ki oraya cami yapacaklar. Ne oldu? Ne yaptık?"

"AKM'Yİ  YIKACAĞIZ"

Başbakan Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ile ilgili olarak şunları söyle; "Ona senin gücün yetmez yıkacağız. Niye daha iyisini yapmak için, Türkiye'de bir opera binası yok. Biz oraya muhteşem bir opera binası yapalım diyoruz. Çatıya çıkmakla bize geri adım attıramazsın. Türkiye güçlü bir ülke bu güçlü ülkenin sanatta, çevrede...her şeyde öne çıkması lazım. Biz bunu yapıyoruz. Bugün Mersin'de 800 trilyonluk Akdeniz Oyunları Spor Tesisleri'nin açılışını yaptım. 18 ayda bitirdik. Yunanistan bu organizasyonu yapmaktan çekildi. Bizden rica etti.

Biz bitirdik. Ayın 20'sinde Akdeniz oyunları başlıyor." Başbakan Erdoğan, konuşmasına şöyle son verdi: "Bana diyorlar ki bu cumartesi günü saat 17'de bir Ankara mitingi ile final yapalım. Siz buna ne diyorsunuz? Evet diyorlar. O zaman yapacağız. Cumartesi günü saat 17'de bir arada olmak üzere" Başbakanı dinleyen partililer, "Türkiye seninle gurur duyuyor. Polise uzanan eller kırılsın. Vur vur inlesin çapulcular dinlesin" şeklinde slogan attı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ