19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ercan hala eksik
23 Nisan 2011 Cumartesi 11:42

Ercan hala eksik

Ercan Havaalanı, maalesef patlama beklediğimiz turizm imajına uygun değil

Devrim EYYUBİ

 

Türkiye’de 2011’in KKTC Turizm Yılı ilan edilmesinin ardından, yetkili ağızlardan her gün Turist sayısında ciddi bir artış beklendiği mesajı verilirken, ülkenin en önemli kapısı durumundaki Ercan Havaalanı’ndaki görüntüler verilen mesajlarla örtüşmüyor.

 

Haberdar Gazetesi’nin Ercan havaalanında yaptığı incelemelerde havaalanının Turizm sezonuna pek de hazır olmadığı gözlemlendi. Ülkemize gelen turistlerin ilk karşılaştığı görüntüler Havaalanı binasının yıkık dökük dış cephe kaplamaları. Biraz ilerleyip de binanın içine girildiğinde ise ilk karşılaşılan manzara ülkeden çıkış yapacak yolcuların kullandığı gidiş kapısı üzerindeki kırılmış dış cephe kaplamalarının boşluklarına güvercinlwr tarafından yapılan yuva. Binanın dışına çıkıp da park alanına ulaştığınız sırada bu kez karşınıza yol ayırıcı olarak oraya dikilmiş barların boyalarının düşmüş, paslanmış ve yan yatmış manzarasıyla karşılaşıyorsunuz. Alan içindeki çöp bidonlarının tıka basa dolup çöplerin sağa sola savrulması da ayrı bir çevre kirliliği yaratıyor.

 

Yıllarca bakımı yapılmadığından yer yer çatlaklar oluşan yol içinde büyüyen otlar da turistleri hem karşılayan hem de yolcu eden kır çiçekleri gibi. 2011 Türkiye’de KKTC Turizm yılı ilan edildi edilmesine de turizm patlamasının ardından gelecekleri böyle mi karşılayacağız?

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ