18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Epilepsi’ ödülü aldı
07 Mayıs 2011 Cumartesi 15:07

‘Epilepsi’ ödülü aldı

"27. Ulusal Klinik Nörofizyoloji EEG-EMG Kongresi"nde ikinci oldu

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Nöroloji Anabilim Dalı'ndan Yrd. Doç. Dr. İlker İpekdal, Muğla'da düzenlenen "27. Ulusal Klinik Nörofizyoloji EEG-EMG Kongresi"nde, 'Epilepsi Hastalarında Cerrahi Öncesi ve Sonrası" konulu çalışmasıyla ikincilik ödülünü aldı.

 

Dr. İpekdal ikincilik ödülünü aldı

 

YDÜ Hastanesi'den yapılan açıklamaya göre; 27 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında Muğla'da düzenlenen kongrede yaptığı çalışmayı sunan Yrd. Doç. Dr. İlker İpekdal, epilepsi (sara) hastalığının tedavisinde sadece ilaçların değil, cerrahi müdahalenin de, seçilmiş ve gerekli görülen hastalarda etkin bir yöntem olduğunu anlatan bir bildiri sundu. Bu çerçevede; Türkiye Klinik Nörofizyoloji EEG-EMG Derneği'nin de, sözkonusu bildiri ve calışmaya ikincilik ödülünün verilmesini kararlaştırdığı öğrenildi.

 

'Epilepsi altyapı hazırlıkları devam ediyor

 

Öte yandan Pediatrik Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yüksel Yılmaz, Nöroloji Anabilm Dalı'ndan Yrd. Doç. Dr. Amber Eker ve Yrd. Doç. Dr. İlker İpekdal ile birlikte epilepsi cerrahisi için çalışmalara devam edildiğini hatırlatarak, sona çok yaklaşıldığını ifade etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ