12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EngelSİZ ziyaret!
12 Nisan 2011 Salı 15:23

EngelSİZ ziyaret!

EngelSİZ İnisiyatifi, taleplerini dile getirmek için Kayalp’i ziyaret etti

EngelSİZ İnisiyatifi, Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp’ı ziyaret etti. EngelSİZ İnisiyatifi’nden yapılan açıklamada, ziyarette; belediyelerin, engellilerin ulaşım, erişim ve dolaşım konularında oynayabilecekleri roller ele alınarak, kamuya açık alanların “engelsizleştirilmesi” amacıyla bölge genelinde bugüne kadar yapılan ve bundan sonrası için planlanan projeler tartışıldı.Kayalp: En büyük sıkıntı imar yasası

Açıklamada, ziyarette Cumhuriyet Meclisi tarafından da kabul edilen Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Bildirgesi’nin hayata geçirilmesi üzerinde duruldu.


Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, bildirgenin hayata geçirilmesinin önündeki en büyük sıkıntının İmar Yasası’ndaki eksiklikler olduğuna değinerek, yasal yaptırım olmadığı takdirde engelliler için yapılan fiziksel düzenlemelerin kurum veya kuruluşların kendi duyarlılıklarıyla sınırlı kalacağına dikkat çekti.


Takipçisi olacağız

EngelSİZ İnisiyatifi de, Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Bildirgesi’nin gereklerinin yerine getirilmesinin takipçisi olacağını, bu bağlamda belediye başkanları, belediye meclisleri, kaymakamlıklar ve yasa koyuculara yönelik ziyaretleri sürdüreceğini bildirdi.
İnisiyatif, Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp’a bugüne kadar engelliler konusunda attığı olumlu adımlar nedeniyle teşekkür etti. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ