23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Engelleri’ anlatacaklar
10 Mayıs 2011 Salı 11:00

‘Engelleri’ anlatacaklar

Yücetürk imzasıyla yayınlanan açıklamada, K.T Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu’nun bugün saat 09.30’da Atatürk Anıtı’na, 09.45’te de Dr. Fazıl Küçük’ün Anıttepe’deki mezarına çelenk koyup saygı duruşunda bulunacağı bildirildi.

Etkinliklere katılacaklar

Engelliler Federasyonu’nda 10.15 - 11.15 arası basın toplantısı düzenlenecek. 12 Mayıs İşitme Konuşma Engelliler Günü, 13 Mayıs Ortopedik ve Spastikler Günü, 14 Mayıs Zihinsel Engelliler Günü, 15 Mayıs Ruhsal Engelliler Günü ve 16 Mayıs genel kapanış günlerinde dernek başkan ve yetkilileri çeşitli program ve etkinliklere katılacak.
Yücetürk açıklamasında, engelliler haftasında tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi, KKTC’de de engellilerin sosyal ve ekonomik sorunlarının dile getirilip devlet yetkililerinin dikkatinin çekileceğini kaydetti. Yücetürk, hafta boyunca engellilerin başta eğitim ve istihdam olmak üzere genel sorunlarını içeren 14 maddelik genel istem paketinin de tüm mercilere iletileceğini açıkladı.

Program
Açıklamaya göre, Federasyon ve Yönetim Kurulu üyeleri, bugün saat 12.00’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, 14.30’da Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, 16.00’da da Başbakan İrsen Küçük’ü ziyaret edecek.
Yarın, Görme Engelliler Günü münasebetiyle K.T. Engelliler Federasyonu ve Yönetim Kurulu üyeleri, saat 09.00’da Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile görüşecek.
Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları ise, saat 11.00’de K.T. Görmezler Derneği ve K.T. Engelliler Federasyonu’nu ziyaret edecek.
Mehmet Ali Tatlıyay Eğitim Kültür Salonu’nda 11.15 - 13.00 saatleri arası görme engelli sanatçılar Mehmet Geçit ve Ercan Topaloğlu’nun katılacağı ve federasyona bağlı dernek üyeleri, Rauf Raif Denktaş Görme Engelliler Özel Eğitim Okulu öğrencileri, Girne 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ve DAÜ’den temsilcilerin katılacağı kokteylli dayanışma partisi yer alacak.
 

12 Mayıs

K.T. Engelliler Federasyonu ve Yönetim Kurulu üyeleri saat 16.00’da İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile görüşecek.
12 Mayıs Perşembe, İşitme - Konuşma Engelliler Günü münasebetiyle saat 09.00’da K.T. Engelliler Federasyonu ve Yönetim Kurulu üyeleri Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nu ziyaret edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ