17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Engele karşı el ele
03 Mayıs 2011 Salı 15:59

Engele karşı el ele

Meral Eroğlu, hamiliklerini yaptığı derneklerle ÖZEV'de toplantı yaptı

Meral Eroğlu, hamiliklerini de yaptığı Özel Eğitim Vakfım , Ortopedik Özürlüler Derneği, Kanser Hastalarına Yardım Derneği, Tüm Engelliler Derneği ve Görmezler Derneği’nin temsilcileriyle ÖZEV’de toplantı yaptı.


Meral Eroğlu, toplantının yapıldığı ÖZEV’deki çocuklarla da ilgilendi ve onlarla sohbet etti.“Eroğlu, hamimiz”


Toplantının başında kısa bir konuşma yapan ÖZEV Genel Müdür Yardımcısı Engin Savim, Meral Eroğlu’nu hami olarak seçtiklerini kaydetti ve Eroğlu’nun çeşitli platformlarda kendilerini temsil edeceğini söyledi. Savim, Eroğlu’na verdiği destekten ötürü teşekkür de etti.“Engellilerle ilgili yasa hala mecliste”


Cumhurbaşkanı’nın eşi Meral Eroğlu da, derneklerin hamiliğini yapmaya başladığı birkaç yıldan beridir rutin olarak toplantılar gerçekleştirdiklerini söyledi ve toplanmalarının faydalı olduğuna inandığını belirtti.


Engelliler ile ilgili yasanın hala mecliste beklediğini ifade den Eroğlu, bir çok kişinin ve ilgili tarafın bir araya gelerek hazırladığı bu yasanın hayata geçmesini istediklerini, bu yönde büyük uğraşlar verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi.


Tüm duyarlı vatandaşların kendilerine destek vermesi ve daha geniş katılımlı toplantılar yapabilmenin hedefleri arasında olduğunu kaydeden Meral Eroğlu, bir çoğu kendi yağı ile kavrulan derneklerin çalışmalarının kendisini duygulandırdığını dile getirdi.KKTC’de en büyük başarılarının sık sık bira raya gelerek dertleşmeleri ve birbirlerine sahip çıkmaları olduğunu söyleyen Eroğlu, Türkiye’de bunun eksikliğinin bulunduğunu belirtti.
 


“Böyle bir çalışma ilk kez oldu”


Özev Başkanı Tülay Umut da, Meral Eroğlu’na teşekkür etti ve daha önce 6-7 derneğin bir araya geldiği ve uğraştığı koordineli bir çalışmanın gerçekleştirilmediğini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ