21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
En iyi tasarımlar DAÜ’de!
20 Ağustos 2011 Cumartesi 14:02

En iyi tasarımlar DAÜ’de!

DAÜ, uluslararası sergiye katılacak ilk 100 okuldan birisi olarak seçildi!

Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin (DAÜ), "tasarım bölümüyle ilk 100 okul arasına girdiği" bildirildi.

 

DAÜ’den verilen bilgiye göre, İletişim Fakültesi Görsel Sanatlar ve Görsel Tasarım Bölümü, Tayvan’ın Taipei kentinde Ekim ayında gerçekleştirilecek “2011 Tasarım Öğrencileri Uluslararası Sergisi - Dünyadaki İlk 100 Okul’un Ortak Sergisi”ne katılmak için davet aldı.


 

“Sınırların Eşiğinde Tasarım”


Dünyadaki üç önemli tasarım örgütü olan ICOGRADA, ICSID ve IFI tarafından kurulan Uluslararası Tasarım Birliği’nin (IDA) ilk uluslararası kongresini düzenleme yetkisini kazanan Tayvan, düzenlenecek olan “Sınırların Eşiğinde Tasarım” sergisi için yaptığı çağrıda “Uluslararası sergimiz için dünyadaki ilk 100 tasarım okulunu davet ediyoruz. Sizin okulunuzu sergiye katılacak ilk 100 okuldan birisi olarak seçtik” denildi.


 

Dünya Tasarım Fuarı’nda sergilenecek


Uluslararası sergi için DAÜ Görsel Sanatlar ve Görsel Tasarım Bölümü öğrencilerinin 20 - 30 arası çalışmasının gönderilmesi talep edilen açıklamaya göre, dünyadaki ilk 100 tasarım okulundan gelecek tasarım çalışmaları, Ekim’deki kongre süresince Taipei Dünya Ticaret Merkezi ile Taipei Dünya Tasarım Fuarı’nda sergilenecek.


 

Çavuşoğlu: Bizim için büyük bir başarı


DAÜ İletişim Fakültesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü bölüm Başkanı Yrd. Doç.Dr. Senih Çavuşoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Dünyadaki binlerce tasarım okulu arasından ilk 100’e girmek, bizim için büyük bir başarıdır. Bu başarıyı hem ulusal hem de uluslararası düzeyde yaptığımız çalışmalar sayesinde elde ettik” dedi.

 İnatçı: Sanat sınır tanımaz

 

Bölüm öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ümit İnatçı ise, “Elde ettiğimiz başarılar şunu gösteriyor ki sanat sınır tanımaz. Bundan herkesin ders çıkarması gerekir” dedi.


DAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman İrvan da yaptığı açıklamada, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Bölümü’nün uluslararası alandaki başarılarından gurur duyduğunu ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ