16 Kasım 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
En iyi onlar dans etti!
09 Ağustos 2011 Salı 12:46

En iyi onlar dans etti!

31.Uluslararası Halk Dansları Festivali’nde KKTC’yi temsil edip birinci oldular!

Türkiye’nin Samsun ilinde düzenlenen 31. Uluslararası Halk Dansları Festivali’nde KKTC’yi temsil eden ve festivalde birincilik kazanan İskele Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, dün İskele Belediye Başkanı Halil Orun’a nezaket ziyaretinde bulundu.


İskele Belediyesi’nde yer alan ziyarette, Halk Dansları Topluluğu Yönetmeni Özlem Kadirağa ile ekip elemanları Orun’a yarışmada kazanılan birincilik kupaları ile orada çekilen anı fotoğrafları ve ödülleri takdim etti.
 

 


Birincilik sevincini paylaşacaklar

 

Topluluk, yarışmaya katılmalarında büyük katkıları olan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ile diğer yetkililere de bugün nezaket ziyaretinde bulunarak birincilik sevincini paylaşacak.

 

 

Birincilik ödülünün sahibi oldular

 

Topluluk Yönetmeni Özlem Kadirağa İskele Belediye Başkanı Orun’u ziyaretinde yaptığı konuşmada, Samsun’da düzenlenen festivalde halk dansları ekibinin en iyi koreografi ve en iyi performans ödülleriyle birincilik ödülünün sahibi olduğunu kaydetti.
 

 

“Birincilik ödülüyle ile dönmenin gururunu yaşadık”


Kadirağa, temel amaçlarının Atatürk ilkelerine ve Anavatan Türkiye’ye bağlı Kıbrıs Türk gençliği yetiştirmek olduğunu kaydederek, Samsun’da düzenlenen yarışmada ekip elemanlarının aldığı terbiyeyle ülkelerini en iyi şekilde temsil ederek yarışmadan birincilik ödülü ile dönmenin gururunu yaşadıklarını belirtti.

 “Başarılarımız tesadüf değil”

 

Samsun’da düzenlenen festival süresince ülkeyi ve turizm tanıtımları kapsamında İskele bölgesindeki otelleri en iyi şekilde tanıttıklarını ifade eden Kadirağa, elde ettikleri başarılarının ne tesadüf ne de rastlantı olduğunu, sadece alın teri ve özverili bir çalışmanın eseri olduğunu söyledi.
 

 


Orun: En iyi şekilde temsil ettiler

 

İskele Belediye Başkanı Halil Orun da, halk dansları ekibi ile gurur duyduklarını ifade ederek, ekibin her gittiği yerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en iyi şekilde temsil ettiğini dile getirdi ve örnek bir ekip olduğunu vurguladı.
 

 

Desteklemeye devam edeceğiz


Orun, belediye olarak gençlerin gelişimine katkı koyan her türlü faaliyeti desteklemeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.


Konuşmaların ardından Orun’a birincilik ödülleri takdim edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ