15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
En güzel annelik First Lady’ye
27 Nisan 2011 Çarşamba 12:20

En güzel annelik First Lady’ye

Meral Eroğlu 8 örgüt tarafından “Özürlülerin hamisi ve annesi” ilan edildi…

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu, 8 örgüt tarafından “Özürlülerin Hamisi ve Annesi” ilan edildi.

 

“Hayır amaçlı çalışan dernek” statüsüne sahip Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği, Kanser Hastalarına Yardım Derneği, Özel Eğitim Vakfı (ÖZEV) ve bünyesindeki 5 engelli derneğini temsil eden Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu başkanları önceki gün gerçekleştirdikleri toplantıda ortak konularındaki gelişmeleri değerlendirerek atılacak yeni adımlarını tespit ettiler.

 

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Mustafa Çelik’in verdiği bilgiye göre, yapılan toplantıda hemfikir oldukları konuları kamuoyuna ve yetkililere 10-16 Mayıs Özürlüler Haftası süresince aktarmayı kararlaştıran kurumlar ayrıca, özellikle son üç yıldan beridir sorunlarının muhatap bulmasında önemli katkı ve desteğini gördükleri Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu’nu hami seçerek, “Özürlülerin Hamisi ve Annesi” ilan ettiler.

 

 

Son 3 yıldır aktif rol işleniyor

 

Dernek yöneticileri, önceki gün Meral Eroğlu’nu evinde ziyaret ederek, katkı ve desteğine teşekkür ederken, kendisini “Özürlülerin Hamisi ve Annesi” olarak seçtiklerini ilettiler.

 

Dernek başkanları, alınan bu kararın, Eroğlu’nun özürlülere yönelik çalışmalarda son 3 yıldan beridir aktif rol üstlenmesinin ve muhatapsız bırakılmış birçok soruna muhatap bulmalarında önemli desteğinin bulunmasının etken olduğunun altını çizerek, kararlarında dünyadaki benzer yapılanmaların dikkate alındığını vurguladılar.

 

Meral Eroğlu’nun da yaptığı açıklamada, insani sorunlarla severek ilgilendiğini ve çalıştığını ifade ederek, verilen bu sorumluluğun, yükünü daha da artırdığını ve bu alandaki desteğinin hiç eksilmeden devam edeceğini belirttiği kaydedildi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ