17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Elçi doğru söylüyor”
30 Nisan 2011 Cumartesi 11:07

“Elçi doğru söylüyor”

Ertuğruloğlu, Büyükelçi Akça'ı şu sözlerle savundu:

Yurdagül BEYOĞLU

 

TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’nın DAÜ Kariyer Günleri’nde yaptığı konuşma bazı kesimler tarafından “içişlerine müdahale” olarak yorumlanırken, Lefkoşa Bağımsız milletvekili Tahsin Ertuğruloğlu Akça’nın sözlerine destek verdi.

 

 

“Bazılarını rahatsız ediyorsa varsın etsin”

 

Halil İbrahim Akça’nın sadece gerçekleri söylediğini kaydeden Ertuğruloğlu, “gerçeklerin söylenmesi bazılarını rahatsız ediyorsa varsın etsin” dedi.Ülkeyi siyasilerin perişan ettiğini savunan Ertuğruloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Benim eleştirdiğim, hem zihniyet, hem de küçük vadeli siyaset anlayışı olmuştur. Özeleştirisini yapamayan siyasi yapı, bu ülkeye hiçbir şey kazandırmadı. Kurulan çarpık yapının devamını arzulayan bir davranış sadece bu yapıdan nemalananlara aittir.”

 

Ertuğruloğlu, gerçekleri kabullenemeyen siyasilerin bunların ifade edilmesinden rahatsızlık duyduklarını söyledi. “Sayın Büyükelçi kelimesine doğru söylemiştir” diyen Ertuğruloğlu, rahatsızlık duyanların çarpık yapının devamından fayda sağlayacak olanlar olduğunu sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ