19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Ekonomiyi çözecek”
06 Nisan 2011 Çarşamba 14:19

“Ekonomiyi çözecek”

Kıbrıs Türk Mücahitler Derneği'nden Akça'ya tam destek

KTMD: “Akça’nın ekonomik sorunlarımızın çözümüne, görev süresi içerisinde büyük katkılar yapacağına olan inancımız tamdır”
 

Kıbrıs Türk Mücahitler Derneği, Kıbrıs Türk halkını yakından tanıyan, KKTC devletinin ekonomik sorunlarını yakinen bilen, çözümleri konusunda da engin bilgi ve deneyime sahip olan Türkiye Lefkoşa Büyükelçi Halil İbrahim Akça’nın; ülkenin ekonomik sorunlarının çözümüne, görev süresi içerisinde büyük katkılar yapacağına olan inancının tam olduğunu bildirdi.

 


“Ekonomiye tam katkı sağlayacak”

 

Dernek Yönetim Kurulundan yapılan yazılı açıklamada, 1 Nisan itibarıyla görevine başlayan Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’ya görevinde başarılar dilendi.
Akça’nın KKTC ekonomisine ve yaşadığı sorunlarının çözümüne katkısının tam olacağına inanç belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:“Ekonomik açından çökmemiz isteniyor”

 

“İç ve dış odakların, Kıbrıs Türkünün ekonomik açıdan çökertilmesi ve Rumlara tabi kılınması için yaptıkları ortadadır. KKTC devleti ve halkımıza karşı uygulanan AB destekli insanlık dışı ambargolar bunun en açık göstergesidir.


Var oluş savaşını başarıyla gerçekleştirip bugün KKTC devletini kurmuş halkımız, ekonomik zaferle bunu perçinlemek zorunda olduğunun bilincindedir. Egemen varlığımızın, var olan barış ve özgürlüğümüzün korunup geleceğe taşınması buna bağlıdır.


TC Lefkoşa Büyükelçisi Sayın Halil İbrahim AKÇA’nın siyasi ve ekonomik savaşımımızda büyük başarılara imza atacağına olan güvenimizi yineler, görevinde üstün başarılar dileriz.” 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ