17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eko Pazar Mehmetçik’te…
11 Haziran 2012 Pazartesi 10:04

Eko Pazar Mehmetçik’te…

Mehmetçik’te kurulan eko pazara katılan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu 'ndan destek

 

Mehmetçik’te, eko turizmci bir kadın müteşebbisin öncülüğünde eko pazar kuruldu. Halkın kendi ürettiği doğal ürünleri sattığı eko pazarın açılışını yapan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu,  pazarda alışveriş de yaptı. Pazar açılışına UBP Milletvekilleri Ali Rıza Usluer, Ejder Aslanbaba ile Mehmetçik Belediye Başkanı Beyazit Adalıer de katıldı.

 

“Tüm KKTC’nin görmesini isterim”

Halk dansları gösterilerinin de yer aldığı açılışta konuşan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, “Genç bir hanımın müteşebbis ruhunun yarattığı bu güzelliği tüm KKTC halkının görmesini arzu etmekteyim” dedi.

 

“Müteşebbisler desteklenmeli”

Cumhurbaşkanı Eroğlu, “Böyle zamanlarda müteşebbislere ihtiyaç olduğunu” vurgulayarak, eko turizmci müteşebbislerin ayakta kalabilmeleri için desteklenmeleri gerektiğini kaydetti.

Karpaz bölgesinde eko turizm başlatıldığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Eroğlu, ülkede ilk defa bir eko pazarın gündeme geldiğini kaydetti. Eroğlu, eko pazarın ülke geneline yayılması temennisinde bulundu.

 

“Üretilenler mahallelerde satılsın”

Eko pazarın kurulmasına öncülük eden eko turizmci Havva Altıngüneş de, bir yıldır düşündüğü eko pazar fikrini hayata geçirdiğini kaydetti. Amacının eko turizmin gelişmesine katkıda bulunmak olduğunu ifade eden Altıngüneş, eko pazarla herkesin ürettiğini kendi mahallesinde satmasını hedeflediklerini belirtti.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ