18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘Eko Gün’ başlıyor
07 Mayıs 2011 Cumartesi 12:45

‘Eko Gün’ başlıyor

1. Çocuk Şenliği'nin de düzenleneceği etkinliklerin programı şöyle:

Büyükonuk Belediyesi tarafından 8’incisi bu yıl düzenlenecek Eko Gün etkinlikleri 15 Mayıs Pazar günü yapılacak. Büyükkonuk Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre bu yıl etkinlik çerçevesinde 1. Çocuk Şenliği de yapılacak.


Şenlik çerçevesinde çocuklar ve genç nesiller üzerinde farkındalığı yaratmak için birçok etkinlik ve kurslar düzenlenecek.


Büyükkonuk belediyesi şenliğe yönelik olarak yaklaşık 30 çocuğa çeşitli alanlarda, yetişkinlere de hijyen eğitimleri, ürün hazırlama, fiyatlandırma ve ekolojik alanlardaki eğitim veriyor.

 Sezen: Yatırımı geleceğe yapıyoruz


Açıklamaya göre Büyükkonuk Belediye Başkanı Sezai Sezen, "Bizler yatırımı geleceğe yapıyoruz. Ülkeye yapıyoruz, insanımıza yapıyoruz... Ve özellikle daha güçlü ve daha bilinçli bir geleceğin toplumunu yaratmak için yatırımı çocuklara, gençlere yapıyoruz” dedi.

 “Birçok alanda ilke imza atacağız”

 

“Bu yıl halkımıza daha güçlü ve zengin bir eko gün yaşatacağız” şeklinde konuşan Sezen, birçok alanda ilke imza atacaklarını kaydetti. Etkinliklere katılanlara farklı bir gün yaşatılacağını vurgulayan Sezen, özellikle ürün satışlarının şeffaf bir biçimde belediye tarafından denetlenerek, her ürünün maliyetinin çıkarıldığını ve bu ürünleri üreten insanlara eğitimler verildiğini anlattı.

 “Bilimsel eğitimlerle yürüyoruz”

 

“Geçen yıl aynı uygulamayı yaptık ve çok büyük bir başarı sağladık. Burada amacımız etkinliğe katılan misafirlerimize güvenli bir alışveriş imkânı sağlamak, aynı zamanda da gelenek ve göreneklerimizi yaşatmaktır” diye konuşan Sezai Sezen, “Bizler bu alanda bilimsel eğitimlerle yürüyoruz. Çevreden turizme kadar ciddi çalışmalar yapıyoruz. Turizm halk bilincinin ve farkındalığının yaratılması için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Bilimsel ve profesyonelce çalışıyoruz. Güçlü bir ekibimiz var ve birlikte fedakârca çalışarak başarılara imza atıyoruz. Özellikle eko turizm konusunda halk bilincinin yaratılması için çok çaba harcıyoruz” dedi.Program


Büyükkonuk Belediyesi 8’inci Eco Gün 1’inci Çocuk Şenliği çerçevesinde 14 Mayıs Cumartesi günü Geleneksel Çocuk Eco-Cup Halı Saha Futbol Turnuvası yapılacak. Turnuva Büyükkonuk Sosyal Tesisleri Halı Sahası’nda yapılacak.


Açılış 15 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da köy meydanındaki kortej yürüyüşü ve Kemal Deveci ile Aytaç Çağın eşliğinde Çocuk Kaval Dinletisi ile başlayacak.


Açılış konuşmalarının ardından açılış yapılacak. Kemal Tunç-Osman Balıkçıoğlu büstünün açılışı ile çeşitli yarışmalar, kitap tanıtımları, tiyatro oyunları, sergiler, halk dansları gösterileri ve stantlar yer alacak.


Etkinlikte, çocuklara yönelik eşek turu, gazete kâğıdından şapka yapma, küçük gavcardan döndürek yapma gibi aktiviteler, kerpiç kesme, bisiklet turu, lefkara yapımı, kaval yapma gibi kültürel etkinlikler de yapılacak.


Etkinlik Grup Dalgalar grubunun konserinin ardından 23.00’de kapanacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ